Ceny ciągników John Deere serii 5E (3 cyl.) z kabiną wyposażoną w klimatyzację zaczynają się od sugerowanej ceny 79990 zł (netto) za model 5055E.

Seria E to propozycja dla rolników poszukujących maszyn prostych w obsłudze i mechanicznej. Ciągniki sprawdzą się w lekkich pracach polowych, zagrodzie oraz budynkach inwentarskich.

Dodatkową zaletą tych maszyn jest ekonomiczny 3-cylindrowy silnik własnej produkcji PowerTech M, dostępny w zależności od modelu w mocach znamionowych: 55, 65 lub 75 KM. Silnik to jednostka o pojemności 2,9 litra, turbodoładowana i z intercoolerem, spełnaijąca normę emisji spalin Tier III.

Komfort pracy operatora gwarantuje fabryczna kabina wyposażona w klimatyzację. Ponadto ma ona otwierane okna przednie, tylne i boczne. Na desce rozdzielczej znalazł się również cyfrowy wyświetlacz stosowany wcześniej w popularnych ciągnikach serii 5M.

Przedstawiciele marki John Deere zapewniają, że ciągniki serii 5E są znakomitą propozycją dla rolników planujących zastąpić dotychczasową „60-tkę" na nową bardziej wydajną maszyną o prostej i mechanicznej konstrukcji oraz wyższym komforcie pracy.

Po raz pierwszy ciągniki John Deere serii 5E w wersji 3-cylindrowej będzie można zobaczyć w najbliższy weekend podczas targów Agrotech w Kielcach. Maszyny zostaną oficjalnie zaprezentowane na stoiskach dealerów John Deere: Małolepszy z Radomska oraz Premium Trade z Kozenina.