Deszczownie Fasterhold serii FM4000 i FM5000 otrzymają już od 2022 r. nowy rodzaj ramion, które firma zdecydowała się wprowadzić na życzenie użytkowników samobieżnych deszczowni. Nowe ramiona to:

DL 66 Pro - ramię w pełni składane i rozkładane za pośrednictwem hydrauliki ciągnika. Jego szerokość robocza 66 m podzielona jest na 10 sekcji (po 5 z każdej strony ramienia). Pozwala to na pracę deszczownią w czterech różnych szerokościach roboczych: 27 m, 42 m, 53 m oraz 66 m. Dzięki temu deszczownia jest uniwersalna i może być dopasowana do nawadnianego pola.

Hydraulicznie można także regulować wysokość nawadniania w zakresie od 2 do 3,2 m. W standardzie deszczownia ma zamontowane dysze Komet KPT-Twister. Na końcach ramion zamontowane są końcówki Komet KTW, dzięki czemu, jak zapewnia producent, szerokość robocza deszczowni może dochodzić nawet do 100 m.

Nowe ramiona deszczowni Fasterholt fot. Fasterholt
Nowe ramiona deszczowni Fasterholt fot. Fasterholt

DL 45 - to także ramię, którym steruje hydraulika ciągnika. Ma szerokość 45 m i podzielona jest na 6 sekcji. Podobnie jak w większym modelu deszczownia w standardzie ma zamontowane dysze Komet KPT-Twister. Na końcach ramion zamontowane są końcówki Komet KTW.

Wprowadzenie do oferty nowego typu ramion do samobieżnych deszczowni Fasterholt jest wynikiem konsultacji z użytkownikami, którzy oczekiwali maszyny odpornej na wpływ wiatru w procesie nawadniania. Po przeprowadzeniu wielu testów polowych i ich pozytywnym odbiorze przez klientów producent deszczowni zdecydował o wprowadzeniu opcji do oferty od sezonu 2022.