Okazuje się, że w porównaniu do dotychczasowego typu, czyli Farmtrac’a 555 DT pod dodanym określeniem Cross kryje się zmiana przedniego mostu z krzyżakowego na stożkowy. Wspomniana oś jest produkcji renomowanej włoskiej firmy Carrao.

Jak przekonuje Jan Olesiak z firmy Roltech będącej dilerem mrągowskiego producenta ciągnik dzięki tej modernizacji jest dużo zwrotniejszy, co w przypadku małych, kompaktowych ciągników spełniających funkcje pomocnicze jest bardzo istotne.

Pozostałe parametry pozostały praktycznie bez zmian. Za dostarczanie mocy odpowiada 3-cylindrowy silnik produkowany przez Farmtrac’a na licencji fordowskiej. Jego moc to 48 KM. Skrzynia współpracująca z tą jednostką to mechaniczna konstrukcja Carraro 8x8 z rewersem mechanicznym.

Układ hydrauliczny małego Farmtrac posiada wydajność na poziomie 32 l/min, obroty WOM to 540 lub 540E, a udźwig tylnego TUZ wynosi 1530 kg.

Cena nowego/starego ciągnika Farmtrac 555 DT Cross to 89 000 zł brutto. W podanej cenie traktor wyposażony jest w komfortową kabinę z wentylacją, ogrzewaniem oraz radiem na wyposażeniu standardowym.