Ostatnia edycja targów Agritechnica odbyła się w roku 2019 i zgromadziła 2820 wystawców z 53 krajów. Kolejna powinna odbyć się w listopadzie 2021 jednak z powodu pandemii targi zostały przełożone na luty 2022, gdzie swoje produkty będzie prezentowało ok. 2000 wystawców. Targi będą więc mniejsze, organizatorzy zapowiadają także pewne zmiany w organizacji wystawy.

Firma John Deere, która jest jednym z największych wystawców na targach Agritechnica ogłosiła, że nie weźmie udziału w najbliższej edycji imprezy. 

- Biorąc pod uwagę nową datę targów na wiosnę 2022 r., spodziewamy się znacznie mniejszej liczby odwiedzających z rynków krajowych i międzynarodowych i musimy zakwestionować tę ogromną inwestycję. W okresie luty/marzec rolnicy i usługodawcy już wracają do pracy na swoich polach. Spodziewamy się, że wiele decyzji zakupowych na sezon 2022 zostało już podjętych  – to jak powiedział Ralf Lenge, menedżer ds. public relations w firmie John Deere, główne powody nieobecności firmy na targach. 

W nadchodzących miesiącach priorytetem będzie opanowanie pandemii. W związku z tym firma John Deere wesprze Uniwersytet Medyczny w Hanowerze w Niemczech kwotą 250 tys. euro na badania nad Covid-19. Dodatkowe 50 tys. euro trafi do DLG na wsparcie młodych naukowców zajmujących się rolnictwem - podkreślił Andreas Jess, dyrektor ds. marketingu w John Deere Region 2.