Założone w 1991 roku przedsiębiorstwo Agralex, którego właścicielem jest Aleksander Lubiński, specjalizuje się w konstruowaniu i produkcji urządzeń do obróbki, transportu i magazynowania ziarna, zaprawiarek do nasion przeznaczonych dla gospodarstw rolnych różnej wielkości oraz przemysłu rolniczego.

Agralex swoje produkty eksportuje do krajów UE m.in. Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, jak również na rynki wschodnie, np. na Białoruś, Ukrainę, do Rosji i Turcji.

- Uważnie śledzimy rynek i weryfikujemy oczekiwania branży rolniczej, co pozwala nam tworzyć kompleksowe urządzenia wyróżniające się unikalnymi rozwiązaniami technicznymi - stwierdza właściciel Jacek Lubiński i jednocześnie podkreśla rolę narzędzi projektowych.

- Aby na bieżąco odpowiadać na potrzeby klientów musimy działać efektywnie na każdym etapie procesu powstawania naszych maszyn. W fazie projektowania pomagają nam rozwiązania Autodesk.

Agralex wykorzystuje rozwiązania Autodesk od 2000r. Obecnie pracownia konstruktorska wyposażona jest w pakiety Autodesk Product Design Suite 2014 w wersji Standard i Premium, AutoCad Mechanical oraz w rozwiązanie Autodesk Vault do zarządzania dokumentacją projektową.

Pakiet Autodesk Product Design Suite to oprogramowanie do tworzenia cyfrowych prototypów, zawierające zarówno narzędzia do modelowania 3D, jak również do tworzenia wizualizacji i przeprowadzania symulacji. - Bogate możliwości oprogramowania Autodesk dostępne w ramach jednego pakietu usprawniają pracę naszego działu konstrukcyjnego - ocenia właściciel Jacek Lubiński.

- Dodatkowo, dzięki trójwymiarowym modelom projektowanych urządzeń możemy przeprowadzać liczne obliczenia i analizy, szybko wykryć błędy i kolizje w projekcie, a przez to skrócić czas potrzebny do wykonania prototypu fizycznego - mówi Krzysztof Olszewski Dyrektor ds. technicznych.

Jednym z przykładów innowacyjności firmy Agralex jest opatentowana zaprawiarka Hanka W25 o pracy ciągłej z innowacyjnym systemem wagowego (masowego) dozowania nasion i precyzyjnego dozowania cieczy. Jest to produkt dedykowany dla dużych firm, takich jak centrale nasienne. Innowacyjność rozwiązań technologicznych została potwierdzona jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży - Złotym Medalem MTP na Targach POLAGRA PREMIERY 2014.