Firma Agravis nawiązała współpracę z następującymi podmiotami: Rolbud Głuchów, Agrom Łubowo, Agrolas Trzcianka oraz Mar-Mar Podgaje. Dołączyły one do struktury Agravis Technik Polska i będą wspierać działania w zakresie dystrybucji i obsługi marek Fendt i Valtra, należących do koncernu AGCO. Powyższe działania mają na celu pełne pokrycie terenu w Polsce północno-zachodniej i centralnej.

-Działalność Agravis Technik Polska obejmie obszary sprzedaży nowych i używanych maszyn, a także szeroką ofertę w zakresie obsługi serwisowej oraz sprzedaży części zamiennych. Oferta nowych partnerów handlowych obejmuje pełny asortyment marek Fendt i Valtra. Obecnie jesteśmy w fazie szkoleń sprzedażowych i serwisowych mających na celu zapewnienie najwyższego poziomu obsługi naszych klientów ” - zapewnia Joerg Denekas, prezes zarządu Agravis.

Ponadto firma poinformowała również o zaawansowanym etapie rozbudowy siedziby firmy Agravis w miejscowości Pianowo k. Kościana. Oficjalne otwarcie planowane jest pod koniec czerwca br.

Gwoli przypomnienia, Agravis Technik Polska - to utworzona jesienią 2018 r. w Polsce spółka, która zajmie się dystrybucją m.in. maszyn marek Fendt i Valtra. Spółka jest w 100 proc. zależna od Agravis Technik Holding GmbH - jednego z dystrybutorów maszyn Fendt w Niemczech.

Działalność firmy w Polsce opiera się o tereny należące do województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także częściowo wielkopolskiego i łódzkiego. Jest to więc największy w Polsce dealer marek AGCO.