W opryskiwaczu Condor pojawiła się m.in. unikalna jednostka GreenFlowPlus, sterująca pompą i przepływem cieczy. Dzięki niej pozostałości cieczy w systemie są redukowane do minimum.

Kolejnym rozwiązaniem jest EcoTronicPlus i Agrifac GPS-system – łatwa obsługa jazdy i oprysku. Kolorowy ekran dotykowy pokazuje przejrzyście kierunek cieczy i pozycje zaworów.

Okrągła belka polowa „J” będzie teraz dostępna także o długości 51 m! W połączeniu z niezawodnym już od lat 80. podwoziem StabiloPlus ruchy poziome i pionowe belki są minimalne. Rozstaw jest regulowany bezstopniowo w zakresie 150-225 cm. Masa maszyny rozłożona równomiernie na wszystkie cztery koła.

W maszynie zastosowano również system Agrifac-GPS. Jest to system nawigacji satelitarnej własnej produkcji, specjalnie dostosowany na potrzeby maszyny. Przykładowo, w opryskiwaczu Condror umożliwia on automatyczne sterowanie aż 32 sekcjami, co pozwala na niemal idealny oprysk na granicy pola czy uwrociach.

Nowe modele kombajnów do zbioru buraków cukrowych prezentują teraz o 30 proc. zwiększoną wydajność czyszczenia i przepływu korzeni na elewatorze. Dzięki temu możliwa jest wyższa prędkość pracy.

Maszyny są wyposażone w różne systemy ogławiania i wyorywania. Ogławiacz można wybrać spośród standardowego, integralnego lub CombiPlus, a zespoły wyorywujące spośród systemu ExcenterPlus (lemieszowy) lub RotoLiftPlus (kołowy). Kombajny przygotowane są do pracy, gdzie z hektara zbierane jest ponad 100 ton buraków.

Zobacz film promocyjny