Spółka EXCEL Industries nabyła od APC i akcjonariuszy mniejszościowych 100 proc. udziałów w holenderskiej firmie Agrifac Machinery BV. Agrifac zatrudnia 90 osób a roczne obroty firmy przekraczają 38 mln euro.

Agrifac posiada oddziały w Wielkiej Brytanii i Rosji,i sprzedaje swoje produkty w 13 krajach na całym Świecie. Dodanie Agrifac do EXEL Industries ma umocnić pozycję grupy EXEL jako lidera w sprzedaży opryskiwaczy i wzmocnić obecność grupy na dynamicznych rynkach, przede wszystkim Europy Wschodniej i Rosji. – Z udziałowcem takim jak jest renomowana grupa Exel, będziemy mogli zrealizować nasze międzynarodowe ambicje szybciej i lepiej przy całkowitym zachowaniu własnej tożsamości – komentuje Peter Millenaar, prezes Agrifac.

- EXEL Industries wita z wielką radością Agrifac, markę znaną z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w naszej rodzinie dynamicznych i czasami konkurujących ze sobą SME małych i średnich przedsiębiorstw. Uzupełnia to naszą paletę kombajnów o nowe kombajny do zbioru buraka cukrowego oraz samojezdnych opryskiwaczy o maszyny z kabiną z przodu i unikalnym systemem podwozia StabiloPlus. Agrifac otwiera nam nowe rynki gdzie wcześniej jeszcze nie byliśmy obecni – dodaje Guerric Ballu, prezes EXEL Industries.

W skład EXEL Industries wchodzą takie marki jak: Tecnoma, Berthoud, Caruelle czy Hardi.