Głównymi elementami urządzeń są: kosz zasypowy, podwozie transportowe, ślimak ładujący do rękawa, tunel na rękaw i winda do zakładania rękawów. Ponadto maszyny są wyposażone w hamulec służący do ustawienia siły nabicia w rękaw.

- R9 to prosta maszyna o dużej wydajności, nawet 200 ton na godzinę. Pracuje bardzo wydajnie, aby zdążyć zasypać - mówi Łukasz Sobota, specjalista ds. sprzedaży w firmie Agripak.

Do obsługi urządzenia wystarczy ciągnik o mocy 60-80 KM. - Kupują je zarówno duże gospodarstwa hodowlane jak i firmy usługowe - mówi Sobota.

Ponadto przedstawiciel Agripaku wyjaśnia, iż niektórzy wykorzystują maszyny do zapakowania ziarna w rękaw do tymczasowego przechowywania. Na przykład w sezonie zbioru kukurydzy kiedy ją trzeba szybko zebrać i nie nadąża się z jej dosuszaniem.

- Przy takim przechowywaniu ziarno nie traci żadnych wartości. Nie ma dopływu powietrza, jest to już sprawdzony system.

Firma Agripak oprócz sprzedaży urządzeń, prowadzi ich wynajem i usługi na terenie całej Polski. Koszt zakupu „pakowaczki" typu R9 to koszt nico ponad 60 tys. zł.

- Mamy w ofercie również maszyny wyposażone w młyny bijakowe oraz gniotowniki, gdzie para wałów rozgniata ziarno odpowiednio mocno. Wszystko zależy od hodowli dla jakiej pasza ma być przygotowana - mówi Łukasz Sobota, specjalista ds. sprzedaży w firmie Agripak.