Jak wynika z informacji od organizatora wystawy -  DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze), na międzynarodowe targi techniki rolniczej Agritechnica wpłynęło już ponad 2,4 tys. zgłoszeń wystawców z 49 państw.

Ponad 54 proc. spośród zgłoszeń (1280) pochodzi od wystawców spoza Niemiec. Zgodnie z obecnym stanem najliczniej reprezentowane będą Włochy (344 wystawców), Holandia (112), Turcja (91) oraz Austria (65). Polska, z 61 wystawcami znalazła się na 5 miejscu w zestawieniu.

- Dotychczasowy wynik zgłoszeń jest w chwili obecnej na mniej więcej tym samym poziomie, jak w przypadku rekordowej imprezy przed dwoma laty. W szczególności tak wczesne zapytania ze strony wystawców, ale również i gości, świadczą o dużym zainteresowaniu światowymi targami Agritechnica - mówi Freya von Czettritz, kierownik projektu Agritechnica.

Targi Agritechnica to nie tylko miejsce do zapoznania z nowościami techniki rolniczej, ale i doskonała okazja do wymiany doświadczeń z rolnikami z innych krajów. W czasie targów odbywa się również szereg warsztatów i konferencji poświęconych uprawie roślin, hodowli zwierząt oraz innowacjom w zakresie techniki rolniczej.

W tym roku po raz pierwszy organizowany jest również „dział kariery”, gdzie poszukujący pracy i pracownicy stawiający pierwsze kroki w zawodzie będą mogli uzyskać informacje zawodowe z branży agro.

Tegoroczne targi Agritechnica 2015 odbędą się w dniach 10-14 listopada br. w Hanowerze. Tradycyjnie organizator przewidział również dni ekskluzywne (8-9 listopada), w których targi będą otwarte dla przedstawicieli firm działających w branży rolniczej oraz dziennikarzy.