Już kilka dni temu dotarły do nas nieoficjalne informacje o odwołaniu targów Agritechnica 2022. Przed chwilą otrzymaliśmy oficjalne tego potwierdzenie od organizatora tej największej na świecie imprezy rolniczej.

"W związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną oraz obowiązującymi oficjalnymi przepisami, warunki do zorganizowania wiodącej na świecie wystawy maszyn rolniczych nie są już spełniane" - podaje w oficjalnym komunikacie DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze), organizator targów.

Jednocześnie podany został termin kolejnej edycji. Następne targi Agritechnica mają się odbyć w dniach 12-18 listopada 2023 r. - oczywiście jak zawsze - w Hanowerze w Niemczech.

Organizatorzy zaznaczają, że zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających, wystawców, partnerów, członków i personelu jest najwyższym priorytetem. Obecnie w Niemczech dziennie wykrywanych jest ok. 60 tys. przypadków zarażeń wirusem Covid.

„Z przykrością zaobserwowaliśmy, że w następstwie pogarszającej się sytuacji pandemicznej w ostatnich tygodniach i wynikających z niej aktualnych oficjalnych przepisów powstała uzasadniona wyjątkowa sytuacja, w której bezproblemowa organizacja targów Agritechnica nie jest już możliwe. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Maszyn Rolniczych VDMA i radą doradczą wystawców targów oraz po wielu dyskusjach zarówno z wystawcami, jak i zwiedzającymi podjęliśmy decyzję o odwołaniu przyszłorocznej Agritechniki. Podjęliśmy tę decyzję szanując naszą odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich. Głęboko żałujemy odwołania. Wielu naszych wystawców, partnerów, zwiedzających i członków, a także cały zespół DLG, zainwestowało już w szeroko zakrojone przygotowania. Skupiamy się teraz na przygotowaniu targów Agritechnica 2023, a także innych krajowych i międzynarodowych imprezach i targach DLG, które zaplanowano na przyszły rok ”, wypowiada się w komunikacie dr Reinhard Grandke, dyrektor generalny DLG.

Przypomnijmy - targi zwyczajowo odbywały się w cyklu dwuletnim. Ostatnia edycja tej imprezy miała miejsce w listopadzie 2019 r. Kolejne targi miały się odbyć w listopadzie 2021 r., ale w związku z pandemią koronawirusa zostały przełożone na przedwiośnie 2022, które właśnie odwołano. Kolejny termin - listopad 2023 r. - oznacza 4-letnią przerwę w imprezie. Cóż, miejmy nadzieję, że w tym terminie targi już się odbędą.

Targi Agritechnica w Hanowerze są światowym miejscem premier maszyn i platformą prezentacji różnego rodzaju innowacji. Tak też miało być i tym razem. Zwyczajem targów, medale za innowacje zostają przyznane już na kilka miesięcy przed targami. Tak też było i tym razem.