Śmiało możemy powiedzieć, że z roku na rok rośnie zainteresowanie coraz płytszą uprawą pożniwną. Nie ma się co temu dziwić, gdyż taka uprawa pozwala na szybsze skiełkowanie osypanych nasion, a przy tym przerywa parowanie wody z gleby i przesusza jedynie jej najpłytszą warstwę.

Agro-Masz rozwija ofertę

Dotychczas oferta Agro-Maszu w zakresie płytkiej uprawy pożniwnej sprowadzała się jedynie do brony mulczowej. Od jakiegoś czasu jednak została ona ubogacona o bronę talerzową Faster, umożliwiającą uprawę na głębokość do 4 cm.

Maszyna charakteryzuje się falistymi talerzami o średnicy 560 mm, które standardowo dla producenta osadzone są na piastach bezobsługowych. Za zabezpieczenie talerzy odpowiadają zaś gumowe elastomery.

Agro-Masz z broną talerzową do ultrapłytkiej uprawy fot. Tomasz Kuchta
Agro-Masz z broną talerzową do ultrapłytkiej uprawy fot. Tomasz Kuchta

Co ważne, odstęp między rzędami talerzy wynosi 100 cm, dzięki czemu brona talerzowa powinna oferować swobodną pracę bez zapychania się nawet w warunkach dużej ilości resztek pożniwnych.

Zobacz preferencyjne warunki ofert finansowania maszyn!

Brona talerzowa Faster występuje w trzech szerokościach roboczych: 4; 5 oraz 6 m. W przypadku wersji 5-metrowej zapotrzebowanie na moc ciągnika towarzyszącego wynosi od 120 do 180 KM, a sama maszyna w podstawowym wyposażeniu waży ok. 2,5 t i została wyceniona na 65 tys. zł netto.

Szukasz maszyn uprawowych? Sprawdź oferty na portalu Giełda Rolna! 

Z informacji przekazanych od producenta wynika, że pierwsze maszyny zostały już sprzedane i pracują u rolników. Może i my powinniśmy wziąć tę broną talerzową "na warsztat" i solidnie ją przetestować? Dajcie znać w komentarzach, czy taki test byłby dla Was interesujący.