To już siódma edycja lubelskich targów. Wspólne przedsięwzięcie Targów Lublin i Międzynarodowych Targów Poznańskich - ma stanowić dla producentów i dystrybutorów płaszczyznę prezentacji sprzętu dla rolnictwa. Jednocześnie ma być impulsem do rozwoju tego sektora poprzez wskazania nowoczesnych rozwiązań w zakresie uprawy roślin czy chowu zwierząt.

Tegoroczna edycja, jak wskazuje Łukasz Rachubiński dyrektor projektu, będzie rekordowa. Przede wszystkim będzie to pierwsza ekspozycja, która w pełni wykorzysta potencjał powierzchni wystawienniczej Targów Lublin rozbudowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013.

Na łącznej powierzchni 17 tys. m2 pojawi się blisko 200 wystawców - producentów, dystrybutorów i importerów nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa z zakresu technik uprawy, hodowli oraz sadownictwa. „Łączną wartość prezentowanych maszyn i urządzeń oszacowaliśmy na blisko 100 mln złotych" - dodaje Mirosław Maciej Wituch, project manager Targów Lublin.

Na targach Agro-Park zaprezentowanych zostanie łącznie 20 światowych marek ciągników. W gronie tym znajdują się zarówno produkcje zagraniczne takich firm jak New Holland, John Deere, Zetor, Kubota, Case IH, Steyr, Claas, Fendt, Massey Ferguson, Valtra, Landini, Same, Deutz-Fahr, McCormick, MTZ Belarus, LS jak i polski Ursus, Farmer i Farmtrac.

Zapoznać się będzie można również z nową na polskim rynku marką ciągników Dong-Feng znajdujących szerokie zastosowanie w sadach, a także w gospodarstwach hodowlanych i ogrodniczych.
Oprócz ciągników na ekspozycji pojawi się jeszcze wiele innych nowości. Firma SaMasz z okazji 30-lecia istnienia na rynku zaprezentuje kosiarkę klasy lekkiej Samba.

Spółka Korbanek przedstawi natomiast wszechstronne ładowarki Kramer, a także nowe rozsiewacze firmy Sulky z serii DX. Na ekspozycji pojawi się również trzy metrowy agregat zaczepiany Great Plains Simba X-Press oraz TL 300 w zestawie z ciągnikiem John Deere 6150M o mocy 150 KM, które zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce firma Wanicki Agro.

Zapraszamy do odwiedzenia targów i stoiska Farmer