Agro-Park to coroczne wydarzenie z branży rolniczej, które do tej pory organizowane było przez Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Targi Lublin. Jak przewidują organizatorzy tegoroczne, październikowe targi odbędą się na powierzchni ponad 12 tys. metrów kwadratowych, gromadząc przy tym około 200 wystawców.

W przyszłorocznej edycji targów należy natomiast spodziewać się szeregu zmian. Te najbardziej istotne dotyczą przede wszystkim daty wydarzenia. Już dziś wiadomo, że kolejne targi odbędą się 7 oraz 8 marca 2015 roku.

- Agro-Park Lublin przez okres pierwszych 3 lat będzie imprezą coroczną, tak aby rolnicy przyzwyczaili się do nowego terminu oraz odsłony targów. Po tym okresie wspólnie z Polską Izbą Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych zastanowimy się nad organizacją Agro-Parku naprzemiennie z targami Polagra Premiery - zapowiedział podczas konferencji prasowej na targach Agro-Show Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nowym podmiotem wśród współorganizatorów imprezy oprócz Targów Lublin oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Jak zapewniają organizatorzy targów Agro-Park Lublin będzie idealnym miejscem do zapoznania się z nowościami w zakresie techniki rolniczej, ale również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z rolnikami zza naszej wschodniej granicy. W tym momencie organizatorzy nie chcą zdradzić, czym nowe targi będą się wyróżniały od innych, tego rodzaju imprez, np. kieleckiego Agrotechu.

 W tym roku targi Agro-Park odbędą się w tradycyjnym terminie październikowym: 25-26 października.