Tradycyjnie na targach w Bednach znajdą dla siebie maszyny zarówno właściciele niewielkich gospodarstw, jak i gospodarstw wielkopowierzchniowych.

Jeśli chodzi o te drugie, to można było zobaczyć np. największy kombajn rotorowy John Deere X9, którego wydajność zbioru pszenicy przekracza 100 t/h. Z kolei Fendt pokazał kombajn Ideal 8, a Claas na głównym pasie lotniska eksponował swoją najnowszą maszynę - Trion. Z kolei zza wschodniej granicy można było zobaczyć takie marki jak Rostselmash i Gomselmash. 

Z kolei jeśli chodzi o największe "konie pociągowe" tutaj nie sposób było zwrócić uwagi na John Deere'a 9R, Kirowca K742 czy Claasa Xeriona, Fendta 1000.  W Case IH można było zobaczyć nowy model Optum CVX AFS Connect a z kolei Massey Ferguson zaprezentował nowe modele ciągników serii 8S. W Deutz-Fahr w oczy rzucał się model 9340 TTV w wersji Warrior.

Zaskoczeniem dla nas była ilość maszyn przeznaczona do mechanicznego zwalczania chwastów. Wiele firm przyznaje, że ma je w swojej ofercie od niedawna i tak na prawdę obecnie sonduje rynek i zapotrzebowanie na tego typu sprzęt. Spotkaliśmy je m.in. na stoiskach firm: Pottinger, czy Agrihandler z marką Lyckegard.

Ciekawostką na tegorocznych targach są maszyny autonomiczne Naio. Są one przeznaczone przede wszystkim dla tych, którzy uprawiają warzywa.