Każdy kto wybierze się na Agro Show nie będzie żałował. Jest sporo nowości, a niektóre stoiska imponują rozmachem. Sporą liczbę maszyn wystawiły firmy Kuhn i Agro-Masz. Dużo sprzętu znajdziemy też u Johna Deere'a i w New Hollandzie. Do wspólnego spędzania czasu namawia Claas i 365Farmnet - tam oprócz samych maszyn imponuje powierzchnia zaplecza z kawą, ciastkami i mnóstwem miejsca przy stołach, gdzie można porozmawiać z ekspertami niemieckiej firmy. 

Z nowości warto wymienić zmodernizowany kombajn Lexion firmy Claas, ciągniki New Holland T5S, T5PS, T6.180 Methane Power, nową Valtrę serii Q oraz traktor John Deere z przekładnią eAutoPowr. Duże wrażenie robi polski robot na stoisku Unii oraz elektryczne ładowarki na stoiskach JCB i Merlo. Dla szukających nieco mniej zaawansowanych maszyn też coś się znajdzie, np. nowy Belarus MTZ 82.3 spełniający normę.... jakąś nieznaną normę. Ale najtańsza wersja kosztuje zaledwie 116 tys. zł brutto, co z pewnością osłodzi brak certyfikatów. 

Oczywiście to nie wszystko. Nowości można znaleźć także na stoiskach, m. in. Case IH, SaMASZ, Pottinger, Kverneland, Manitou. O wszystkich będziemy informować w kolejnych bardziej szczegółowych wpisach. 

Poza tym na wielu stoiskach zapoznamy się z tajemnicami rolnictwa precyzyjnego, zobaczymy roboty i wiele ekologicznych rozwiązań. 

A na razie zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii z imprezy.