Rokrocznie podczas wystawy Agro Show coś dla siebie mogą znaleźć również młodzi adepci rolnictwa. Szczególnie piątek, określany jest jako „dzień dla szkół".

W tym roku, w piątek 19 września, odbędą się finały dwóch ogólnopolskich, cieszących się dużym zainteresowaniem konkursów organizowanych i prowadzonych przez PIGMIUR:
- "Mechanik na Medal" - trzecia edycja konkursu na najlepszego mechanika serwisowego maszyn rolniczych,
- "Młody Mechanik na Medal" - druga edycja konkursu adresowanego do uczniów szkół rolniczych, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych, a także podnosić poziom wiedzy i umiejętności dotyczących techniki rolniczej.

Funkcję edukacyjną podczas Agro Show pełni również Centrum Nowoczesnego Rolnictwa. W ramach przestrzeni Centrum wystawcy zaprezentują jak zmienia się technika i rozwiązania w rolnictwie.

W tym roku po raz pierwszy na terenie Centrum zorganizowany będzie specjalny punkt informacyjny dla nauczycieli. Znajdą tam oni informacje o możliwości skorzystania z materiałów szkoleniowych i edukacyjnych przygotowanych przez firmy zrzeszone w Polskiej Izbie Maszyn i Urządzeń Rolniczych, które będą mogły być wykorzystywane podczas zajęć z uczniami. Izba zainicjowała wspomniane działania w ramach projektu „Firma Przyjazna Edukacji".

XVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2014 odbędzie się w Bednarach koło Poznania w dniach 19-22 września 2014 roku.