Pomimo obaw i ogromnej niepewności, które towarzyszyły do ostatniej chwili organizatorom, wystawa Agro Show okazała się po raz kolejny ogromnym sukcesem. Zakończona właśnie impreza pokazała, że wśród rolników i wystawców panuje głód spotkań i bezpośrednich rozmów.

Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą 536 wystawców biorących udział w wystawie. W tym roku prezentowano maszyny, o których dwa lata temu mało kto jeszcze mówił i których do tej pory nikt nie miał okazji zobaczyć. W efekcie była to chyba rekordowa edycja Agro Show pod względem prezentowanych nowości.

Maszynowe premiery

Odwiedzających wystawę i spragnionych nowinek technicznych w rolnictwie przyciągały nie tylko ogromne maszyny, ciągniki czy kombajny o ogromnej wydajności, ale także jedne z pierwszych w sektorze rolniczym maszyny autonomiczne. Także rozbudowana oferta maszyn do mechanicznego usuwania chwastów z pól, świadczy o umacniającym się trendzie rolnictwa opartego na naturalnych metodach uprawy.

125 tys. zwiedzających odwiedziło tegoroczną wystawę Agro Show fot. Adam Ładowski
125 tys. zwiedzających odwiedziło tegoroczną wystawę Agro Show fot. Adam Ładowski

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby tegoroczna wystawa łączyła zarówno zwiedzających, jak i wystawców. Potwierdzeniem tego jest ogromne zainteresowanie pokazami polowymi, które stały się już znakiem firmowym Agro Show.

Jak i w latach ubiegłych, tak i w tym roku pokazy maszyn na żywo były chyba najbardziej oczekiwanym i efektownym elementem wystawy. Wzięły w nim udział maszyny produkcji firm Agro-Masz, Bednar FMT, Joskin Polska, Kuhn, Krukowiak oraz Manitou. Prezentację sprzętu można było zobaczyć na żywo z trybun jak i na telebimie. Maszyny pracowały na polu pokazowym odzwierciedlającym pola uprawne - zarówno nieuprawione, jak i obsiane kukurydzą.

Agro Show to ludzie

Podsumowując tegoroczną wystawę w Bednarach trzeba powiedzieć, że Agro Show to przede wszystkim miejsce spotkań. Wzajemne powitania i pozdrowienia słychać było zarówno na głównym pasie lotniska, jak i na stoiskach samych wystawców, którym - jak podkreślali - także brakowało takiego kontaktu z rolnikami.

Trwająca już ponad 20 lat magia wystawy Agro Show okazała się silniejsza niż mogliśmy przypuszczać po pandemicznych miesiącach. Jako redakcja Farmera sami mogliśmy się o tym przekonać, gdy odwiedzaliście tłumnie nasze targowe stoisko. Dziękujemy za waszą obecność i wszelkie uwagi. Miło było was zobaczyć.