To już 21 edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech, organizowanych przez Targi Kielce. Mimo nienajlepszej sytuacji w branży rolniczej, tegoroczna impreza zapowiada się na co najmniej ubiegłorocznym poziomie.

- Wiosną każdego roku Kielce zmieniają się w stolicę nowoczesnego rolnictwa. Pod koniec marca ponad 700 dobrze znanych na rynku firm z kilkunastu krajów zaprezentuje sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym i branży gospodarki zasobami leśnymi. Z ich ofertą w ubiegłym roku zapoznało się ponad 58 i pół tysiąca zwiedzających. To zdecydowanie największe targi rolnicze w halach w Polsce i najważniejsze wydarzenie w środowisku rolniczym. W tym roku po raz kolejny padł rekord - zaprasza na targi dr Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

Stoiska i sprzęt przywożone przez wystawców zajmują co roku całą powierzchnię targową. W związku z tym z początkiem marca Targi Kielce zmieniły się w plac wielkiej budowy.

- Aby zagwarantować wystawcom komfort pracy, na naszym terenie powstały cztery specjalne hale namiotowe o łącznej powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych. Wśród nich jest prawdziwy hit, czyli hala gigant. Takiej nie było jeszcze w Europie. To konstrukcja o wielkości 7 i pół tysiąca metrów kwadratowych - a to aż o ponad półtora tysiąca metrów więcej niż ma główna hala w Targach Kielce - E. Szerokość tego obiektu wynosi 50 m a długość aż 150 m. Swoje miejsce znajdzie tam aż 200 stoisk. Elementy potrzebne do budowy hal namiotowych przywiozło 50 tirów - mówi prezes Andrzej Mochoń.

W programie targów znajdą się m.in. specjalistyczne konferencje i szkolenia. Imprezę uświetnią również m.in. takie wydarzenia jak: rozdanie nagród w konkursie Maszyna Rolnicza Roku, wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, czy krajowy finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

Zwiedzający będą mogli odwiedzać targi w godzinach:

  • 27.03.2015: 10.00-17.00
  • 28.03.2015: 9.00-17.00
  • 29.03.2015: 9.00-16.00

Ceny biletów wstępu:

  • normalny: 8 zł
  • ulgowy: 5 zł (dla młodzieży szkolnej i studenckiej oraz grup zorganizowanych powyżej 15 osób - opiekun bezpłatnie)

Ceny biletów parkingowych:

  • samochody osobowe: 15 zł
  • autokary: 30 zł

Cena katalogu: 20 zł
Cena katalogu w wysyłce pocztowej po zakończeniu targów (obejmuje koszty wysyłki): 35 zł