Avant na każdym kroku dowodzi, iż produkowane w ich fabryce ładowarki mogą być maszynami uniwersalnymi, które odnajdą się i sprawdzą w każdym środowisku. Do swojej oferty wprowadził właśnie serię przystawek adresowanych do hodowców koni. Narzędzia te mają za zadanie zarówno ułatwić pracę obsłudze stadniny, jak i poprawić komfort hodowanych w nich zwierząt.

Właśnie w stadninie szczególnie pomocna może okazać się równiarka do parkuru. Można za jej pomocą wyrównywać, a jednocześnie rozluźniać powierzchnie placów do jazdy konnej. Przystawka posiada dwa rzędy zębów rozluźniających podłoże, listwę wyrównującą i walec, który ubija grunt pozostawiając gładką powierzchnię. Maszynę doczepia się z tyłu ładowarki, a koła po bokach na których się ona porusza, chronią jednocześnie ściany areny. Przystawka może się sprawdzić także na ringach wystawowych dla zwierząt.

Na twardszych, gęstszych podłożach razem z równiarką można zastosować specjalny kultywator, o szerokości roboczej 140 cm, zaczepiany z przodu ładowarki. Posiada on dwa koła podporowe oraz osiem zębów sprężynowych z gęsiostópkami. Narzędziem tym można wstępnie rozluźnić podłoże, przed przejazdem równiarki.

W stajni zastosowanie zaś znaleźć może nowy krokodyl XL, wyposażony w dwa cylindry hydrauliczne. Jak zapewnia producent, chwytak ten gwarantuje lepszą widoczność i pozwala unosić o ponad 30 proc. więcej obornika. Jest dedykowany dla ładowarek z serii 500, 600 i 700, a dostępny jest w trzech szerokościach, dzięki czemu można go dopasować zarówno do maszyny, jak i rozmiarów pomieszczeń inwentarskich.

Do sprzątania małych powierzchni, np. korytarza w stajni, przeznaczona jest szczotka listwowa. Mocuje się ją z przodu ładowarki, a jej zadaniem jest spychanie zanieczyszczeń, więc nie posiada części rotujących. Dzięki temu, według producenta, nie wzbija tumanów kurzu i zarazem nie drażni i nie płoszy niepotrzebnie koni.

W ofercie dla „koniarzy” znalazł się również chwytak do bali w wariancie okrągłym jak i kwadratowym. Okrągłym można przenosić bale kiszonki czy siana bez uszkadzania folii czy siatki. Kwadratowy z kolei przyda się przy przenoszeniu kwadratowych bali słomy.

Łyżka do materiałów lekkich z wysoką tylną ścianką zapewnić ma sprawne przenoszenie takich materiałów, jak choćby trociny, często wykorzystywane w stadninach. Pomocna ma być również przy paszach czy nawozach, a zimą można ją wykorzystać przy odśnieżaniu. Łyżka do zbierania odchodów końskich spełniać ma swoje zadania na różnych nawierzchniach. Można nią sprzątać tak z powierzchni wysypanej trocinami, jak i z piaszczystej. Przystawka ta składa się ze specjalnej listwy, montowanej bezpośrednio z przodu na każdej łyżce.

W palecie akcesoriów adresowanych do hodowców koni znalazły się też żuraw teleskopowy z bezstopniowym wysuwem i obrotowym hakiem podnośnika, a także widły do palet z przesuwem do przodu i tyłu, oraz na boki maszyny. Widły takie posiadają również składaną kratę oporową, która zabezpiecza wysokie ładunki przed przemieszczeniem, a zarazem chroni operatora przed upadkiem ładunku.