Na rynek wchodzi najnowszy terminal ISOBUS Amatron 3 oferowany przez firmę Amazone charakteryzujący się wyraźnie większym zakresem usług niż jego poprzednik Amatron+.

Terminal obejmuje, tak jak poprzednik, całość obsługi rozsiewaczy nawozów, opryskiwaczy polowych i siewników Amazone a także wszystkich maszyn kompatybilnych z technologią ISOBUS oferowanych również przez innych producentów. Nowością jest tu GPS-Switch, GPS-Track i funkcja GPS-Maps.

Obok sterowania oraz nadzoru maszyny, Amatron 3 oferuje możliwość obsługi jednym terminalem trzech kolejnych, opcjonalnych funkcji. Pierwszą z nich jest GPS-Switch ,czyli automatyczne przełączanie maszyn na nawrotach oraz obsługa włączania poszczególnych sekcji szerokości dla rozsiewaczy nawozów, opryskiwaczy polowych oraz siewników.

Drugą z nich jest GPS-Track-optyczne wspomaganie jazdy równoległej, umożliwiajace optymalne wykorzystanie szerokości roboczej maszyn i zapobiegające pokrywaniu się sąsiednich przejazdów.

Trzecią funkcją jest GPS-Maps, nowe narzędzie do posługiwania się kartami aplikacji bezpośrednio na polu.
- Amatron 3 to bardzo uniwersalne urządzenie. W jednym terminalu uzyskujemy to, co dotychczas było dostępne w trzech, a więc: zmienne dawkowanie, automatyczna regulacja szerokości roboczej i jazdę równoległą - mówi Andrzej Borowiec, przedstawiciel i doradca w Polsce firmy Amazone.

- Cena urządzenia jest niewiele wyższa, bo o około 80 euro. Ponadto kupujący dostaje do wykorzystania 50 darmowych godz. korzystania aplikacji. Później może wykupić jednorazowo kod odblokowujący jedną lub wszystkie aplikacje. Dodatkową zaletą urządzenia jest praca w standardzie ISOBUS, dzięki czemu można je wykorzystać do współpracy z narzędziami innych firm - dodaje Borowiec.