Płytkie podcinanie gleby na całej powierzchni nie tylko zwalcza chwasty oraz powoduje ich wysiew ale też przerywa podsiąkanie kapilarne w płytkich warstwach. Dzięki temu wody gruntowe są oszczędzane dla kolejnej uprawy.

Amazone C-Min: do płytkiej uprawy

W obszarze kultywatorów najodpowiedniejszym narzędziem do płytkiej i całopowierzchniowej uprawy gleby jest gęsiostopka. W porównaniu z redlicami skrzydełkowymi gęsiostopka umożliwia znacznie płytszą pracę.

W przypadku kultywatorów z linii Cenio i Cenius, Amazone oferuje gęsiostopkę C-Mix o szerokości 320 mm. Przy maksymalnym odstępie śladów redlic 30 cm zachodzą one na siebie o 2 cm. Gwarantuje to we wszystkich warunkach równomierne podcinanie gleby na całej powierzchni.

Gęsiostopka C-Mix umożliwia pracę na płytkich głębokościach rzędu nawet 4 cm fot. mat. prasowe
Gęsiostopka C-Mix umożliwia pracę na płytkich głębokościach rzędu nawet 4 cm fot. mat. prasowe

Dodatkowo gęsiostopka C-Mix, jak zapewnia producent, na całej szerokości jest ustawiona bardzo płasko, dzięki czemu biegnie równolegle do gleby na całej powierzchni, zapewniając płytkie cięcie. Chwasty i samosiewy są odcinane równo, dzięki czemu szybko wysychają.

Aby uzyskać optymalny rezultat uprawy, bardzo ważny jest stan zużycia redlic. Aby zapewnić ich długą żywotność, Amazone oferuje teraz gęsiostopkę również w wersji HD o wysokiej odporności na ścieranie.

Jest ona wyposażona w dodatkowe, nalutowane płytki z węglików spiekanych, które same ostrzą się podczas procesu uprawy. Dzięki temu żywotność redlic znacznie się wydłuża, co gwarantuje stale precyzyjny rezultat pracy.