Nowy model brony wirnikowej KE 3002-240, jaki pojawił się w ofercie Amazone, to nowa konstrukcja wyposażona w system Rotamix. Jak twierdzi producent, system ten jest niezastąpiony w intensywnym rozdrabnianiu gleby w trudnych warunkach terenowych.

 Amazone KE 3002-240 z systemem Rotamix posiada, przy 3-metrowej szerokości roboczej samej brony, dwanaście wirników, których zęby znakomicie spulchniają glebę. Nowa brona wirnikowa daje najlepsze wyniki szczególnie na glebach zwięzłych i jest odpowiednia do optymalnego przygotowania uprawy przedsiewnej, zwłaszcza po orce.

Lekkość kompaktowej konstrukcji brony wirnikowej KE 3002-240 zmniejsza siłę nacisku na ciągnik, co ma pozytywny wpływ na dociążenie przodu ciągnika.

Napęd DirectDrive brony wirnikowej Amazone KE 3002-240 fot.Amazone
Napęd DirectDrive brony wirnikowej Amazone KE 3002-240 fot.Amazone

Za napęd nowej brony wirnikowej Amazone z systemem Rotamix odpowiada przekładnia DirectDrive, za pomocą której moc jest przenoszona bezpośrednio na koła zębate odpowiedzialne za napęd wirników. Układ takiego napędu, podobnie jak w przypadku kultywatorów wirnikowych KX i KG, zapewnia bardzo dobre przenoszenie mocy oraz niskie zużycie podzespołów i paliwa.

Brona wirnikowa Amazone może być stosowana z różnymi prędkościami WOM: 540/750/1000. Dzięki takiemu rozwiązaniu prędkość wirnika można dopasować do różnych warunków glebowych, stosując odpowiednie zestawy kół zębatych przekładni oraz dopasowując obroty wałka WOM ciągnika.

 Nowością w modelu Amazone KE 3002-240 jest opcjonalna hydrauliczna regulacja głębokości. Dzięki niej podczas pracy można wygodnie dostosować pracę brony wirnikowej do miejsca i warunków glebowych. Włóka do równania gruntu jest prowadzona przez walec na dokładną głębokość, a dzięki zintegrowanej ochronie przed przeciążeniem umożliwia odchylenie jej w górę w sytuacji ekstremalnej.

Do nowej brony Amazone dostępnych jest wiele typów wałów zagęszczających o różnych średnicach spełniających różnorodne wymagania terenu. Ich wybór obejmuje zarówno lekkie wały rurowe, pierścieniowe z profilem Matrix, poprzez trapezowe, aż po zębate wały metalowe do gleb średnich i zwięzłych.

Pracę brony wirnikowej Amazone KE 3002-240 możecie obejrzeć na filmie.