Do oferty firmy Amazone wchodzi nowa zawieszana brona talerzowa CombiDisc o szerokości roboczej wynoszącej 3 m. Brona została przygotowana z myślą o współpracy z zawieszanymi siewnikami: mechanicznym Cataya i pneumatycznym Centaya. Podstawę brony CombiDisc stanowią 24 talerze zębate o średnicy 410 mm każdy, co pozwala na dobrą uprawę gleby na głębokościach od 30 do 80 mm. Stosunkowo niewielka średnica talerzy zapewnia dużą prędkość obrotową, co przekłada się na dobre kruszenie gleby, tworząc pożądaną strukturę gruzełkowatą.

→ Nowe siewniki Cataya i Centaya

Kopiowanie konturów gleby i zabezpieczenie przed kamieniami realizowane są przez sprawdzone, bezobsługowe gumowe elementy amortyzujące. Ponadto maszyna CombiDisc posiada bezobsługowe łożyskowanie talerzy wyposażone w ślizgowy pierścień uszczelniający i układ długotrwałego smarowania. Identycznie jak w przypadku bron i kultywatorów wirnikowych nowej generacji 01 maszyna CombiDisc może być łączona w prosty i szybki sposób siewnikiem nabudowanym, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Wygodę zapewnia system szybkozłączy QuickLink.

→ Nowości uprawowe firmy Amazone

BronaCombiDisc w wersji standardowej dostarczana jest z mechanicznym układem regulacji głębokości. Można w całkiem prosty sposób zmieniać głębokość roboczą, przestawiając elementy dystansowe z pozycji środkowej w lewo. Za dopłatą można doposażyć bronę w komfortowy w obsłudze hydrauliczny układ regulacji głębokości, za pomocą którego możliwa jest bezstopniowa regulacja głębokość pracy z kabiny ciągnika.

Szeroki wybór wałów umożliwia ich prawidłowe dobranie do każdego rodzaju gleby. Funkcję wału uprawowego mogą spełniać:

• wał metalowy zębaty PW 600

• wał pierścieniowy o przekroju klinowym KW 580

• wał pierścieniowy KWM 600 o matrycowym profilu ogumienia

• wały pierścieniowe o przekroju trapezoidalnym TRW 500 i TRW 600.

Zastosowanie systemu modułów umożliwia wykorzystanie tego samego wału również do innych maszyn służących do aktywnej uprawy gleby: KE/KX/KG 3001. Do gleb wrażliwych na ugniatanie dostępne są też opcjonalne spulchniacze śladów kół ciągnika, które można ustawiać niezależnie od głębokości roboczej pola talerzy.

Maszyna CombiDisc ukazuje swoje mocne strony szczególnie na glebach lekkich i średnich; dzięki małemu zapotrzebowaniu na siłę uciągu możliwe jest uzyskiwanie prędkości roboczych do 15 km/h, które zapewniają agregatowi uprawowo-siewnemu wysoką wydajność.