Redlice C-Mix w kultywatorach C-Mix nie są nowością. Teraz producent wprowadza do swojej oferty jednak wyjątkową redlicę C-Mix-HD (Heavy Duty, czyli super wytrzymałe). Jak zapewniają przedstawiciele firmy Amazone wyróżniają się one wyjątkowo dużą odpornością na ścieranie. Producent deklaruje nawet 4 razy dłuższą żywotność redlic - oczywiście wszystko zależy od konkretnych warunków w których pracują kultywatory. 

W nowych redlicach Amazone zastosowano dodatkowe płytki z utwardzonego metalu, które gwarantują stałą długość roboczą redlic (a tym samym głębokość roboczą) przez cały okres ich użytkowania. Poza korzyścią wynikającą z dłuższej pracy redlic po ich zainstalowaniu w kultywatorach łatwiejsza będzie ich eksploatacja – nie jest wymagana dodatkowa regulacja głębokości pracy.

Redlica C-Mix-HD jest elementem jednoczęściowym ze zintegrowaną skręcaną blachą prowadzącą i jest przeznaczona do mieszania gleby na głębokości roboczej od 12 do 30 cm. Gdy będzie ona połączona z redlicą skrzydełkową C-Mix 350 mm, może być stosowana także w uprawach ścierniskowych.