W nowej serii Pantera 4504 skoncentrowano się zarówno na zwiększeniu wydajności powierzchniowej, jak i na odciążeniu kierowcy. Nowa centrala obsługowa SmartCenter z kompletnym panelem sterowania jest bezpiecznie ukryta pod osłoną po lewej stronie pojazdu. Dodatkowo znajduje się tutaj 60-litrowy rozwadniacz, który z dużą wydajnością rozwadnia proszki i granulaty.

Z prawej strony umieszczono podwójną pompę tłokowo-membranową o wydajności 520 l/min. Warto dodać, że wydajność ssania to aż 700 l/min.

Sterowanie SmartCenter oferuje rozwiązania na miarę potrzeb różnych gospodarstw. Od prostego pakietu Comfort z TwinTerminal 3.0 do najbardziej komfortowego pakietu Comfort plus.

Zamiast zaworów obsługowych dostępny jest TwinTerminal 7.0 z ekranem dotykowym, który również znacząco ułatwia obsługę maszyny. Użytkownik wybiera tylko żądaną funkcję, a opryskiwacz ustawia się całkowicie automatycznie. Zbiornik cieczy roboczej oraz zbiornik wody płuczącej zostaną napełnione do wymaganego poziomu. Automatyczny program mycia można uruchomić za naciśnięciem jednego przycisku.

Zbiornik paliwa ma teraz pojemność 290 l (do tej pory był 230 l). Obok niego znajduje się 20-litrowy zbiornik AdBlue.

Nowy terminal pojazdu AmaDrive 7.0 został zintegrowany z ergonomicznym podłokietnikiem. Na kolorowym, 7-calowym wyświetlaczu można przejrzyście i intuicyjnie obsługiwać wszystkie funkcje maszyny.

Nowy opryskiwacz Amazone Pantera, fot. Amazone
Nowy opryskiwacz Amazone Pantera, fot. Amazone

Do obsługi Isobus oferowany jest 8-calowy terminal AmaTron 4 oraz 12,1-calowy AmaPad 2. Oba terminale mają kolorowy wyświetlacz wielodotykowy. Dzięki praktycznemu widokowi MiniView obsługa jest wyjątkowo wygodna.

Jak zapewnia producent, aktywne zawieszenie belki polowej ContourControl oraz aktywny system tłumienia drgań SwingStop zapewniają optymalną pozycję belki polowej nawet przy szerokościach roboczych do 40 m.

ContourControl może również zmieniać geometrię belki w dół utrzymując dzięki temu zawsze dokładnie odstęp od powierzchni docelowej. Ponadto zapewnia on bardzo dobre pionowe prowadzenie belki polowej, natomiast SwingStop optymalizuje położenie poziome przy szerokich belkach polowych. W połączeniu z elektrycznym przełączaniem pojedynczych rozpylaczy AmaSelect osiągana jest najwyższa precyzja opryskiwania.