Firma Amazone dla opryskiwacza samojezdnego Pantera 4502 przygotowała opcję wyposażenia specjalnego, które pozwala na uzyskanie prześwitu aż do 1,7 m. Po wyposażeniu w układ hydraulicznej zmiany wysokości podwozia maszyna uzyskuje również nowe oznaczenie - Pantera 4502-H.

Cała zmiana wysokości prześwitu w zakresie od 1,25 do 1,7 m odbywa się za pomocą komputera pokładowego. Tym co wyróżnia rozwiązanie Amazone na tle konkurencji jest fakt, że przy normalnej pracy (prześwit 1,25 m) rozstaw kół może być regulowany w zakresie od 1,8 do 2,4 m. Z kolei gdy maszyna znajduje się pozycji podniesionej (1,7 m prześwitu) rozstaw kół może być regulowany w zakresie od 2,1 do 2,6 m.

Dodatkową nowością w opryskiwaczu Pantera 4502-H jest opracowany w kooperacji z firmą Reichhardt kopiowania rzędów. System pracuje z wykorzystaniem pałąka kopiującego, który kierowca może opuścić pod maszynę. Pałąk wyczuwa rzędy kukurydzy i przez system automatycznego kierowania prowadzi maszynę wzdłuż nich tak, że koła Pantera toczą się po środku, między rzędami. Wysoka dokładność systemu eliminuje uszkodzenia roślin i odciąża operatora , który podczas oprysków może skoncentrować się na innych zadaniach.