Poprzednie testy polowe wykazały, że technologia oprysku punktowego Amazone zmniejsza użycie herbicydów do indywidualnych zabiegów nawet o 90 proc, w zależności od ilości chwastów i warunków polowych.

Amazone UX SmartSprayer

Nowo opracowana, zaawansowana technologicznie belka polowa w praktyczny sposób zintegrowała kamerę i moduły świetlne. Zapewnia ona precyzyjną aplikację punktową dzięki aktywnemu prowadzeniu belki polowej ContourControl i unikalnemu na rynku aktywnemu tłumieniu drgań SwingStop.

Połączenie indywidualnie przełączanych zaworów modulacji częstotliwości impulsów (PWFM) i specjalnie dobranych rozpylaczy punktowych Agrotop z rozstawem co 25 cm zapewnia precyzyjną aplikację punktową i maksymalne oszczędności przy prędkości roboczej do 12 km/h.

Jak to działa?

System identyfikacji obrazu firmy Bosch zdaniem producenta rozpoznaje istniejące chwasty w ciągu milisekund na bardzo wczesnym etapie wzrostu w celu aplikacji herbicydów na docelową powierzchnię z dużą precyzją i wydajnością.

Dzięki oświetleniu LED, stosowanie technologii oprysku punktowego możliwe jest także w ciągu nocy fot. mat. prasowe
Dzięki oświetleniu LED, stosowanie technologii oprysku punktowego możliwe jest także w ciągu nocy fot. mat. prasowe

Specjalnie opracowana technologia oświetlenia LED zapewnia wsparcie w trudnych warunkach oświetleniowych, takich jak zacienienie oraz noc.

Kolejną zaletą zintegrowanego rozwiązania SmartSprayer jest jego przewaga nad satelitami i dronami, ponieważ rośliny są rozpoznawane z milimetrową dokładnością, co umożliwia aplikację w czasie rzeczywistym.

Najlepsze ustawienia dla danego pola i zalecana mieszanka herbicydów do zastosowania z systemem SmartSpraying są oparte na zaawansowanej technologii systemu xarvio (ADE) firmy BASF Digital Farming.

W tym procesie różne parametry, takie jak uprawiana roślina, rodzaj chwastów i warunki pogodowe są automatycznie pobierane z Field Manager xarvio, przetwarzane na decyzje i przekazywane do systemu SmartSpraying zgodnie z dobrą praktyką zawodową zintegrowanej ochrony roślin. Producent zapewnia, że takie rozwiązanie gwarantuje, iż aplikacja herbicydu odbędzie się we właściwym miejscu, we właściwym czasie i z odpowiednią intensywnością.

Pamiętajcie, że szeroki wybór opryskiwaczy znajdziecie na Giełdzie Rolnej.