Szacuje się, że łączny obrót tego przedsiębiorstwa rodzinnego w roku 2020 wyniósł 537 mln euro (w poprzednim roku 2019: 467 mln euro). Tym samym firma Amazone osiągnęła największe wpływy w swojej 138-letniej historii. Mimo utrudnień spowodowanych pandemią koronawirusa udało się osiągnąć znaczący wzrost sprzedaży.

- Jest to znakomity wynik i ogromny sukces całej grupy Amazone i naszych partnerów – zauważają Christian Dreyer i dr Justus Dreyer.

-Cały zespół w poprzednim roku gospodarczym robił wszystko, aby umożliwić niemal normalną działalność pomimo pandemii koronawirusa. Dzięki dużemu zaangażowaniu i dyscyplinie wszystkich pracowników udało się uniknąć opóźnień w produkcji oraz zrealizować wszystkie zamówienia razem z naszymi partnerami handlowymi – dodają.

 Na wynik duży wpływ miała przede wszystkim dobra pozycja na rynku międzynarodowym. Udział eksportu w sprzedaży sięga 80 proc.

Jak podaje niemiecki producent, sprzedaż maszyn rolniczych szczególnie dobrze rozwijała się w Niemczech, Danii, Belgii, Rosji i Austrii. Również we Francji, Polsce i Wielkiej Brytanii obroty wróciły do satysfakcjonującego poziomu.

Liczba zatrudnionych w ciągu roku była stabilna i aktualnie wynosi około 1900 pracowników na całym świecie.

Pomimo gorszego otoczenia biznesowego wskutek pandemii koronawirusa, grupa Amazone w ubiegłym roku ukończyła ważne projekty inwestycyjne w sposób planowy. Przykładowo, w miejscowości Tecklenburg-Leeden uruchomiono nowe centrum części zamiennych. Dla rozbudowy sprzedaży międzynarodowej utworzono nową filię na Ukrainie. Nowa lokalizacja w Kijowie oferuje klientom szeroki wachlarz usług doradczych i rozbudowane usługi serwisowe.

 Również aktywa trwałe osiągnęły dwucyfrową wartość wyrażaną w milionach euro. Firma zainwestowała w dziedzinę badań i rozwoju ponad 6 proc. swoich obrotów.

W bieżącym roku zaplanowano szeroko zakrojoną rozbudowę zakładu w Bramsche. W zakładzie produkcyjnym dużych maszyn przy autostradzie A1 powstaną nowe hale o powierzchni 8000 m2.

 Ponadto Amazone nie rezygnuje z planów dalszego rozwoju oferty. Można spodziewać się wielu innowacji. W dziedzinie techniki nawożenia przykładowo wymieniono sterowany czujnikami system nadzoru rozkładu poprzecznego „ArgusTwin” kontrolujący wpływ zmieniających się właściwości nawozu i automatycznie optymalizujący obraz rozsiewu. Do innych ciekawych systemów należy zaliczyć m.in. „WindControl” czy „AmaSelect”, który w połączeniu z automatycznym sekcji szerokości „GPS-Switch” daje możliwość uzyskania szerokości sekcji wynoszącej jedynie 50 cm.