Dział pielników bawarskiego producenta Maschinenfabrik Schmotzer GmbH przejdzie pod władanie Amazonen - Werke H. Dreyer GmbH & Co. KG oficjalnie dnia 01.01.2019 roku. Schmotzer cały czas będzie działał samodzielnie w branży opryskiwaczy i siewników punktowych.

Co ciekawe pielniki będą nadal oferowane pod nazwą Schmotzer i produkowane w bawarskiej fabryce w Bad Windsheim. Amazone to kolejna firma po chociażby marce Lemken, która stawia w coraz większym stopniu na mechaniczną walkę z chwastami.

>> Lemken przejął firmę Steketee

Firmy produkujące sprzęt rolniczy pod naciskiem głównie rozporządzeń unijnych oraz uodparniania się zbóż na substancje czynne herbicydów powracają do starych metod walki z chwastami. Czyżby rezydujące jeszcze w wielu miejscach w pokrzywach sterowane ręcznie wieloraki Agromet Jawor powrócą do życia?

W 1980 r. wielorak Agromet Jawor kosztował 15000 zł. Był wyposażony w 6 sekcji roboczych i ważył 400 kilogramów.

>> Expom Astra – opielacz zamiast opryskiwacza

Firma Schmotzer powstała w 1922 roku. W swoim portfolio miała kopaczki gwiaździste do ziemniaków, kombajny do buraków oraz samojezdny pielnik.

Amazonen - Werke to potentat w branży maszyn rolniczych i komunalnych, a założony został w 1883 roku. Posiada 6 zakładów produkcyjnych, zatrudnia ok. 1850 pracowników, a udział eksportu wynosi 80%. Maszyny Amazone sprzedawane są do ponad 70 krajów na całym świecie.

A jaka jest wasza opinia na temat mechanicznej walki z chwastami?