- Na targach w Kielcach prezentujemy przyczepę kombinowaną. Przebudowa przyczepy z wersji do transportu materiału objętościowego na rozrzutnik obornika i odwrotnie trwa nie dłużej niż 30 min - mówi Karol Abramowski z firmy Annaburger.

Na czas rozrzucania obornika w tylnej części maszyny jest montowany adapter z trzema walcami poziomymi oraz dwoma talerzami rozrzucającymi (walce rozdrabniają materiał, zaś talerze rozrzucają go). W przypadku pracy np. z zielonką lub sieczką zwożoną do silosu, montowana jest sama klapa tylna lub adapter z dwoma (opcjonalnie trzema) walcami dozującymi.

Przyczepa ma stndardową objętości 19 m3. Jej konstrukcja wyposażona jest jednak w układ hydraulicznego wysuwania dodatkowych, aluminiowych burt przyczepy, przez co objętość ta może być podwojona.

-Wysokość burt może być regulowana bezstopniowo, zatem mamy możliwość dostosowania objętości przyczepy do konkretnych wymagań - dodaje przedstawiciel Annaburger.

Za przesuwanie materiału wewnątrz skrzyni odpowiada przenośnik podłogowy (łańcuchowo-listwowy) z hydraulicznym napędem. Do prawidłowej pracy napędu przenośnika wymagany jest przepływ min. 60 l/min. Producent zaleca agregowanie przyczepy z ciągnikami o mocy powyżej 170 KM.

- Zainteresowanie maszyną jest dość spore. Tylko w poprzednim miesiącu sprzedaliśmy 8 podobnych maszyn. Cena przyczepy Annaburger 22.07 to około 70 tys.euro netto. Standardem jest w tym przypadku układ 2 adapterów, oś tylna nadążna i hydraulicznie unoszona oraz ergonomiczny sterownik z wieloma przydatnymi funkcjami - podsumowuje Abramowski.