Aplikacja mobilna to narzędzie dedykowane dla operatorów opryskiwaczy, sprzedawców rozpylaczy jak również doradców rolniczych. Umożliwia dobór dysz poprzez podanie parametrów: prędkość jazdy, ilość wypryskiwanej cieczy.

Możliwe jest również filtrowanie wyników poprzez oznaczenie siły wiatru. Po zadaniu parametrów, otrzymuje się wynik, czyli dany typ rozpylacza w określonym rozmiarze. Ponadto uzyskuje się także informacje na temat zalecanego ciśnienia, filtra oraz wielkości kropli jaka zostanie wytworzona.

Aplikacja w szybki sposób pomaga dobrać odpowiedni typ rozpylacza bez konieczności korzystania z tabel i katalogów - Adam Thiel, MMAT Agro Technology

Kalkulator przewiduje również dobór końcówek rozlewowych KR5. Jak przekonuje producent, dużym ułatwieniem jest możliwość wyboru jednej z handlowych form azotowych nawozów płynnych (26% N + S, 28% N, 30% N i 32% N). Wyliczenia opierają się na podaniu ilości wylewanego nawozu w l/ha lub kg/ha. Można również posługiwać się ilością czystego składnika azotu w kg/ha. Następnie oznacza się prędkość jazdy. W wyniku wprowadzonych danych otrzymywany jest rozmiar końcówki rozlewowej oraz zalecane ciśnienie robocze.

Użytecznym dodatkiem dla rolników jest podgląd aktualnej prognozy pogody. Co ciekawe, aplikacja została wyposażona również w odczyt prędkości jazdy, a to umożliwia kontrolowanie prędkości wykonywania zabiegów np. w maszynach nie posiadających prędkościomierza, co umożliwia zdecydowanie bardziej precyzyjne określenie parametrów oprysku.