Arena Agro to zupełna nowość wśród imprez branżowych. Halowa impreza odbędzie się w dniach od 14 do 15 lutego 2015 r. w nowoczesnym obiekcie - Ostródzkiej Arenie - Centrum Targowo-Konferencyjnym Warmii i Mazur. Gospodarzem i organizatorem targów jest Polska Izba Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

W przygotowywaniu pierwszej edycji Areny Agro, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych korzysta ze swojej wieloletniej praktyki w realizacji tego typu wydarzeń. Jest bowiem doświadczonym organizatorem Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show. Nowa wystawa ma być z założenia najważniejszym wydarzeniem branżowym dedykowanym rolnikom z północno-wschodniej Polski.

- Pomysł na zorganizowanie Areny Agro zrodził się we wrześniu tego roku podczas spotkań zarządu Izby z naszymi firmami członkowskimi. Z zebranych przez nas informacji wynika, że rolnicy oraz dystrybutorzy maszyn rolniczych z północno-wschodniego rejonu Polski już od dłuższego czasu narzekają na brak profesjonalnej imprezy rolniczej w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. W związku z tym, postanowiliśmy wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu i ich oczekiwaniom i zorganizować dla nich wystawę branżową jeszcze przed sezonem - mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Podczas pierwszej edycji Arena Agro, w przede dniu kolejnego sezonu rolniczego, zostanie zaprezentowana najnowsza oferta producentów maszyn i urządzeń. Swoją obecność na wystawie zapowiedzieli już główni dealerzy maszyn z północno-wschodniej Polski. Swoje produkty będą mogli zaprezentować w funkcjonalnych i klimatyzowanych halach, na łącznej powierzchni ponad 18 000 m2.

Cały czas trwają prace nad ostateczną formułą Areny Agro, która w zamierzeniu organizatora przedsięwzięcia ma stanowić dla producentów i dystrybutorów profesjonalną płaszczyznę prezentacji maszyn i urządzeń dla rolnictwa.

Podobnie jak w przypadku Agro Show organizatorzy zapewniają wstęp wolny dla zwiedzających oraz bezpłatny parking i katalog. Grupy zorganizowane mogą liczyć również na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę ze strony PIGMIUR.