Siewnik Aurock o szerokości roboczej 6 m jest dostępny jest w wersjach z jednym (R) i podwójnym dozownikiem (RC). W drugim wariancie możliwe jest mieszanie dwóch różnych odmian w pojedynczej sekcji wysiewającej lub wysiewanie ich w osobnych rzędach, zarządzając jednocześnie głębokością siewu w niezależny sposób. Siewnik Aurock można wyposażyć w nowy w ofercie firmy zintegrowany wał nożowy, mający za zadanie rozdrobnienie resztek każdego rodzaju. Koła transportowe są usytuowane między talerzem otwierającym bruzdę i sekcją wysiewającą. Przesunięte koła dogniatające mają zapobiegać spiętrzaniu gleby w części przedniej i zwiększają wszechstronność wykorzystania poza zakres siewu bezpośredniego. Oprócz tego ułatwiają również przepływ resztek roślinnych i zmniejszają zapotrzebowanie na siłę uciągu, a duża średnica kół (900 mm) redukuje skutecznie tarcie toczne.

Bruzda powstaje w przedniej części siewnika Aurock i jest tworzona przez dwa rzędy talerzy otwierających. Aby przystosować maszynę do różnego typu warunków, dostępne są dwa rodzaje profili: tarcza karbowana o średnicy 460 mm do pracy na glebie przygotowanej z opcją jej mieszania lub tarcza tłoczona o średnicy 430 mm służąca do efektywnego cięcia resztek pożniwnych i zapobiegania wyrzucaniu gleby.

Zadawanie nasion jest realizowane za pomocą 2-tarczowej sekcji wysiewającej zamontowanej na równoległoboku. Przegub między sekcją wysiewającą i podwoziem ma zapewnić wpadanie nasion do bruzdy zarówno na stokach, jak i zakrętach, a także dokładne podążanie sekcji wysiewającej za talerzem otwierającym bruzdę na zakrętach. Talerz i sekcja wysiewająca tworzą wspólne system swego rodzaju "potrójnego talerza"; tego typu rozwiązanie stosowane jest przez firmę Kuhn już od ok. 40. lat.

– Aurock jest maszyną do siewu bezpośredniego przeznaczoną przede wszystkim na południe Europy. Największym wyzwaniem w tego typu maszynach jest to, żeby redlice wysiewające trafiły w nacięcie tworzone przez talerz. W siewnikach Aurock wykorzystaliśmy specjalny opatentowany przegub, który umożliwia nam prowadzenie zespołu wysiewającego w linii kroju talerzowego – mówi Artur Szymczak, dyrektor zarządzający w Kuhn Maszyny Rolnicze. 

Siewnik Aurock jest maszyną kompatybilną z ISOBUS, a dostępne terminale to CCI 1200 lub CCI 50. Dla zwiększenia komfortu, jako wyposażenie dodatkowe dostępny jest również joystick. Niezależnie od wybranego terminalu sterującego, operator ma do dyspozycji intuicyjny interfejs; wciśnięcie przycisku na uwrociach umożliwia uruchomienie systemu sekwencji podnoszenia przednich sekcji roboczych, a następnie zatrzymanie dozownika lub dozowników, zapewniając dzięki temu precyzyjny wysiew nasion do samej krawędzi pola. Rozwiązanie takie gwarantuje, że na powierzchni gleby nie pozostaje żadne nasiono, co jest problemem występującym często w przypadku siewu bezpośredniego.

Siewniki zbożowe Aurock 6000 R i Aurock 6000 RC o szerokości roboczej 6 m są już dostępne na rynku i można składać na nie zamówienia.