Beczki wozów asenizacyjnych z lubelskiej Sipmy są wykonane z blachy ocynkowanej wewnątrz i zewnątrz o grubości 5 mm. Konstrukcje zostały osadzone na samonośnej ramie, co ma zagwarantować wysoką wytrzymałość. Wewnątrz zbiornika umieszczono pierścienie wzmacniające stanowiące jednocześnie grodzie zapobiegające przelewaniu.

Wozy oznaczono symbolami T-548 (6,5 tys. l) i T-549 (9 tys. l) i wyposażono je we włoskie pompy o wydajnościach: 7000 l/min. i 8100 l/min. Do nawożenia gnojowicą na razie w wyposażeniu beczkowozu jest łyżka rozlewowa, ale na życzenie klienta proucent jest gotów wyposażyć maszyny w dowolny osprzęt.

W beczce można znaleźć trzy króćce (dwa boczne i jeden tylny) z mosiężnymi zasuwami otwieranymi hydraulicznie (na specjalne zamówienie możliwy jest montaż dodatkowego króćca wlewowego na włazie), a rurowa konstrukcja wziernika umożliwia pełną kontrolę napełnienia zbiornika.

Możliwość regulacji położenia osi pozwala na odciążenie lub dociążenie zaczepu, na przykłada podczas doczepienia dodatkowego osrprzętu.
T-548 będzie kosztował około 35 tys. zł, a T-549 – 56 tys. zł.

źródło: farmer.pl