Stoisko firmy zwracało uwagę nie tylko imponującymi rozmiarami, ale i różnorodną gamą maszyn z oferty producenta. Wszystkie zostały z okazji urodzin marki opatrzone okolicznościowym logo. Goście targów mogli oglądać również nowości z fabryki Bednar. Należą do nich m.in. nowe wersje siewników serii Omega OO_L. W Bednarach mogliśmy oglądać siewniki Omega o szerokości roboczej 3 i 6 metrów. W ofercie jest jeszcze wersja 4-metrowa. W odróżnieniu od poprzedników są to siewniki lżejsze. Zmniejszenie wagi producent osiągnął dzięki wykorzystaniu polietylenu do budowy zbiornika głównego. Siewnik o szerokości 3 m dysponuje zbiornikiem o pojemności 2800 litrów, natomiast maszyna o szerokości 6m ma zbiornik liczący 3500 litrów pojemności. Mniejsze są również talerze w sekcji uprawowo – talerzowej, mają teraz średnicę 460 mm. Producent twierdzi, iż mniejsze talerze dają lepsze efekty w przygotowaniu przedsiewnym gleby, gdyż osiągają większą prędkość kątową. Dzięki zaś temu, że elementy robocze zamocowane są w układzie X, maszyna dokładnie kopiuje tor ciągnika. Firma zapewnia, że mimo „odchudzenia” siewniki Omega są maszynami solidnymi, bo posiadają wzmocnioną ramą. Siewniki tej serii można wyposażyć w sekcję krojów tnących Coulter, które poprawiają uprawę na glebach ciężkich.

Kolejne nowinki w maszynach Bednar to wałek Trash Cutter, przeznaczony do cięcia długich resztek pożniwnych (takich jak rzepak, słonecznik czy zamarznięty poplon). Wałek ma ostre krawędzie ułożone śrubowo wokół profilu. Dzięki niewielkiej średnicy mierzącej 310mm, porusza się z dużą prędkość kątową. Wałki tego typu montowane mogą być do bron talerzowych serii Swifterdisc XO_F, oraz bron do słomy serii Striegel-Pro. Na ekspozycji umieszczono bronę Striegel-Pro PN 9000 o szerokości roboczej 9m.

Można tam też było zobaczyć brony talerzowe Swifterdisc XE 10000. To kompaktowa, ale potężna brona o szerokości roboczej 10m, adresowana do właścicieli dużych areałów gruntów. Według producenta, jaj wydajność to 15 km uprawionego pola w ciągu 1 godziny pracy. Oprócz tego targowi goście mogli podziwiać pługi dłutowe serii Terraland, uniwersalne kultywatory serii Fenix, mulczery serii MM, czy też agregaty serii Swifter. 

Bednar FMT to rodzinna firma z siedzibą Rychnov nad Kneznou w Republice Czeskiej. Została założona w 1997r. przez mgr inż. Ladislava Bednara. Specjalizuje się w maszynach do uprawy, siewu, nawożenia i rozdrabniania. Przed dwoma laty zakład produkcyjny został gruntownie rozbudowany. Obecnie firma zatrudnia 250 osób. Eksportuje swoje maszyny do 25 krajów w Europie, Azji, Australi, Ameryce Północnej i Afryce. Od wielu lat maszyny Bednar obecne są również na rynku polskim.