W roku ubiegłym prezentowaliśmy cztero metrowy zestaw do siewu uproszczonego, w tym roku pokazujemy rolnikom sześciu metrowy – powiedział Artur Szymczak, dyrektor zarządzający firmy. Jest to maszyna – kontynuował - oparta na kompaktowej bronie talerzowej, dużym wale gumowym, dogniatającym i przede wszystkim z charakterystycznym zespołem wysiewających redlic talerzowych. Nowym uzupełnieniem tej technologii jest kultywator podorywkowy, który może pracować na głębokości od 8 do 30 cm.

siewnik

Autor: farmer.pl

Opis: siewnik na wystawie

Dla mniejszych rolników Kuhn przygotował także nowy siewnik o nazwie Premia. Ma on 3 m szerokości roboczej. Ma klasyczne płozowe redlice, jednak firma może siewnik wyposażyć także w redlice talerzowe ze specjalnymi kołami kopiującymi, które utrzymują redlice na tym samym poziomie. Premia kosztuje 30 tys. zł netto. W tej cenie Kuhn daje pełne wyposażenie - sterowanie hydrauliczne znaczników, sterowanie elektroniczne ścieżkami technologicznymi na płozowych redlicach wysiewających. Jest także regulacja głębokości wysiewu i docisku redlic. Siewnik ten może także wysiewać rzepak w ilości do 1,5 kg na hektar.

Nacisk redlic na glebę może osiągnąć 35 kg, co pozwala na precyzyjne umieszczanie nasion w glebie zarówno w siewie po orce lub gdy na powierzchni pola znajdują się resztki pożniwne.

Podobnie jak większe siewniki mechaniczne KUHN INTEGRA GII, PREMIA jest wyposażona w aparaty wysiewające ze śrubowo ułożonymi rowkami umożliwiające wysiew szerokiej gamy nasion (aparaty wysiewające posiadają wbudowaną część do wysiewu nasion drobnych).

Siewnik jest wyposażony w mechaniczny wskaźnik poziomu ziarna w zbiorniku.

Regulacja dawki wysiewu odbywa się bezstopniowo od 1,5 kg/ha do 450 kg/ha.

Nowy model wozu paszowego prezentowany na Agro Show z pionowym ślimakiem SPV jest uzupełnieniem linii samojezdnych wozów paszowych KUHN SP do tej pory wyposażonych w poziome ślimaki mieszająco-rozdrabniające. Wóz paszowy SPV powstał z myślą o rolnikach szukających wydajnych rozwiązań pozwalających zwiększyć ekonomiczne wyniki gospodarstwa.

źródło: farmer.pl