Użytkownik otrzymuje możliwość takiego wyboru ustawienia belki, który najbardziej odpowiada jego potrzebom, zarówno w czasie transportu, jak i magazynowania opryskiwacza. Dzięki innowacyjnej konstrukcji umożliwiającej wybór sposobu składania belka MEA3 gwarantuje większą stabilność i kompaktowość podczas transportu opryskiwacza.

Aluminiowa belka, powszechnie stosowana przy konstruowaniu opryskiwaczy Kuhn, została w całości zaprojektowana przez specjalistów z firmy Kuhn. Jej budowa dostosowana jest do opryskiwaczy Deltis i Altis.

Dla zmniejszenia ryzyka uszkodzenia i zwiększenia stabilności pracy, belkę wyposażono jedynie w trzyramiona oraz blokadę przegubu na czas opryskiwania. Mniejsza liczba przegubów wpływa również na poprawę stabilności maszyny.

Kolejną zaletą jest niska masa aluminium: belka polowa o szerokości 21 m ważą jedyne 300 kg. Oprócz niewielkiej masy, aluminium jest odporne na korozję, co zapewnia niezwykłą odporność belki MEA3 na działanie produktów fitosanitarnych i nawozów, a więc gwarantuje długi czas eksploatacji, solidności i wysokiej ceny przy odsprzedaży opryskiwacza.

Aby zmniejszyć szerokość roboczą 21 do 15 m, wystarczy złożyć belkę zewnętrzną. Skutkuje to zwiększoną wszechstronnością opryskiwacza i możliwością łatwego dostosowania do różnorodnych ścieżek technologicznych gospodarstw.

3-ramienna belka mieści się całkowicie w obrębie wymiarów spryskiwacza. Składanie pionowe nie stwarza ryzyka zanieczyszczenia ciągnika substancją wykorzystywaną do oprysków. Kompaktowe wymiary spryskiwacza sprawiają, że w niektórych krajach możliwa jest jazda z wyższą prędkością. Zapewnienie stabilności belki MEA3 podczas transportu możliwe jest dzięki systemowi równoległobocznego zawieszenia Optilift oraz amortyzacji przez akumulator azotowy, eliminujący ryzyko uszkodzeń i pochłaniający powstałe w czasie transportu drgania. Dzięki równoległobocznemu systemowi zawieszenia, belka jest odpowiednio zabezpieczona, a ciężar opryskiwacza zostaje przeniesiony w stronę ciągnika.

Belka polowa jest wyposażona w nową, stalową ramę oraz system stabilizacji belki polowej Eqilibra. Wyjątkowa stabilność belki zapewniona jest dzięki zawieszeniu równoległoboczno-trapezowemu pracującym w połączeniu z dwoma amortyzatorami umożliwiającymi wykonywanie nawrotów z belką polową w pozycji poziomej. Mechaniczny i automatyczny system korekty przechyłu ułatwia sterowanie belką podczas pracy na zboczach. System amortyzacji poprzecznej belki, zabezpiecza ją i gwarantuje stabilność podczas szybszej jazdy i hamowania, zapewniając jednocześnie doskonałą dokładność oprysku

Premierowa prezentacja belki miała miejsce podczas targów Agritechnica 2011 w Hanowerze. Produkt w ofercie rynkowej w ograniczonej ilości ma być dostępny w 2012 r.