B-Safe to urządzenie umożliwiające bezpieczne wprowadzenie środków ochrony roślin w postaci płynnej bezpośrednio do opryskiwacza z oryginalnych pojemników, a następnie ich mycie. Wprowadzenie różnych produktów i kompletne płukanie pojemników odbywa się bez kontaktu z otoczeniem.

Takie rozwiązanie może stanowić wyposażenie nowych opryskiwaczy oraz opryskiwaczy już pracujących. Wyróżnia się ono łatwością obsługi i można je dopasować do większości pojemników na środki do ochrony roślin, dostępnych na rynku.

Urządzenie, wymagające ręcznej obsługi, składa się z czterech oddzielnych części, są to: rączka z uchwytem, lanca do płukania, zwężka Venturiego i dwa szybkozłącza. Zadaniem operatora jest połączenie pojemnika z szybkozłączką, która wkręcana jest w miejsce standardowego korka. Następnie ciecz z pojemnika jest zasysana do opryskiwacza a pojemnik po środkach chemicznych płukany jest wodą.

Berthoud B-safe zostało przygotowane, by zapewnić połączenie z opryskiwaczami wyposażonymi w rozwadniacz. Sam rozwadniacz pozostaje jednak wolny więc mamy możliwość równoległego wykorzystania rozwadniacza do innych produktów.

B-safe eliminuje w ten sposób ryzyko skażenia i zanieczyszczenia, chroni przed zabrudzeniem wieczka pojemnika, przed jego przewróceniem po otwarciu oraz przed wdychaniem oparów produktu.

Mimo, że rozwiązanie Berthoud B-safe jest dopiero w fazie testów już dziś może pochwalić się zdobyciem srebrnego medalu w konkursie SIMA Innovation Awards 2015.