Ustawienia prasy muszą być stale dostosowywane do zmieniających się warunków, aby uzyskać stałą gęstość i wagę bel. Nagrodzony srebrnym medalem targów Agritechnika w Hanowerze system Big Baler Automation firmy CNH Industrial jest teraz pierwszym rozwiązaniem, w którym operator może ustawić żądaną wagę kostki bezpośrednio na rolniczej prasie kostkującej.

Automatyka systemu sama przejmuje kierowanie maszyną i właściwe dopasowanie zarówno prędkości ciągnika, jak i ustawienia prasy. Big Baler Automation to znaczący postęp w kierunku w pełni automatycznej obsługi prasy kostkującej.

System Big Baler Automation firmy CNH Industrial nadzoruje pracę zestawu ciągnik - prasa fot. mat. prasowe
System Big Baler Automation firmy CNH Industrial nadzoruje pracę zestawu ciągnik - prasa fot. mat. prasowe

Zamontowany na ciągniku czujnik lidar optycznie mierzy pokos przed ciągnikiem za pomocą lasera, a czujnik IMU wykrywa przyspieszenie i pozycję ciągnika. Informacje z czujnika GPS ciągnika są dodatkowo przetwarzane w celu uzyskania jeszcze większej dokładności. Dzięki temu ciągnik jest prowadzony całkowicie automatycznie nad pokosem, a jego prędkość jest dopasowywana do warunków pracy.

Jednocześnie gromadzone dane służą do ciągłego obliczania masy kostki w celu dostosowania ustawienia nacisku prasowania i suwów tłoka. Dzięki temu prasa pracuje z wysoką wydajnością, nawet w przypadku zmieniających się warunków zbioru i plonu oraz zawsze osiąga tę samą zadaną wagę beli.

System Big Baler Automation marki New Holland Industrial odciąża operatora podczas długich dni zbiorów i pomaga zapewnić wydajne belowanie nawet w ciemności.