Big Bud 747 to oznaczenie maszyny, która może pochwalić się tytułem największego ciągnika rolniczego na świecie. Ciągnik ma 8,23 m długości, 6,1 m szerokości, a jego wysokość nie przekracza 4,3 m.

Sercem ważącego ponad 50 ton kolosa jest 16-cylindrowy, dwusuwowy silnik diesla (!). Wyposażony jest on w dwie turbosprężarki oraz dwa kompresory doładowujące. Jednostka o pojemności 24,12 l dysponuje mocą 900 KM osiąganą przy 1190 obr./min.

W ciągniku pracuje przekładnia oferująca 6 przełożeń do jazdy w przód oraz 1 wstecz.

Big Bud 747 nigdy nie trafił do masowej produkcji. Maszyna zbudowana została na zamówienie rodziny Rossi, która zajmowała się produkcją bawełny w stanie Montana. W 1977 r. za ciągnik zapłacono około 300 tys. dolarów.

W kolejnych latach ciągnik pracował również w innych gospodarstwach. Wykorzystywany był głównie do prowadzenia prac uprawowych np. z kultywatorem o szerokości roboczej 24 m, osiągał wydajność około 0,4 ha na minutę.

Obecnie Big Bud 747 znajduje się w muzeum w stanie Iowa (USA). W dalszym ciągu amerykański traktor jest uznawany za największy ciągnik rolniczy jaki kiedykolwiek wyprodukowano.