Nowe modele to: S510, S530, S550, S570 oraz S590. Zwiększając komfort pracy operatora producent udoskonalił kabinę: siedzenie jest teraz bliżej przodu maszyny dla lepszego widoku na osprzęt, regulowany fotel wzbogacono o system hydrauliczny, dzięki któremu dopasuje się on do każdego operatora. Ciśnieniowa kabina zwiększyła również o 60 proc. poziom wyciszenia.

Inne zmiany konstrukcyjne to m.in. chłodnica umieszczona w metalowych ramach, aby chronić ją przed uszkodzeniem. Wentylator hydrauliczny jest zasilany przez układ który mierzy temperaturę i w zależności od potrzeb dostosowuje tempo pracy wentylatora. W dodatku nowy układ chłodzenia jest o 30 proc. bardziej cichy niż zwykły sprzęt tego typu. Opatentowany, podwójny system chłodzenia pobiera chłodne, czyste powietrze podczas gdy gorące, pochodzące z silnika, odprowadzane jest dwoma bocznymi otworami.

Podstawową cechą ładowarek Bobcat jest automatyczne wyłączanie systemu ochrony. Monitoruje on silnik oraz funkcje hydrauliczne, ostrzega operatora i wyłącza maszynę, gdy pojawia się problem.

Atutem nowych maszyn ma być również łatwy dostęp do elementów serwisowania. Duża, odchylająca się klapa bagażnika sprawia, że rutynowa konserwacja jest niezwykle prosta. Poprzecznie zamontowany silnik oraz układ napędowy zostały zamontowane po jednej stronie, aby ułatwić ich sprawdzanie.