Ładowarki teleskopowe Bobcat to tradycyjne pojazdy kompaktowe, pozwalające na podnoszenie ciężkich ładunków na duże wysokości od 5,2 do 17,4 m. Wydajność podnoszenia w zakresie 2,2 - 4,0 ton. Konstrukcja maszyn umożliwia prace na ograniczonej przestrzeni.

Najpopularniejsza ładowarka teleskopowa Bobcat T3571 należy do najmniejszych modeli, które doskonale sprawdzają się w rolnictwie. 7-metrowa ładowarka charakteryzuje się maksymalnym udźwigiem, wynoszącym 3,5 tony, i maksymalną wysokością - podnoszenia 7,1 m. Udźwig przy zasięgu 4,06 m wynosi 1350 kg.

Model T3571 jest odpowiedni do zastosowań, w których wymagany jest zwiększony zasięg, jak układanie balotów siana lub słomy. W wersji HD (o podwyższonej wytrzymałości) został zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach związanych z kopaniem i ładowaniem. Pracę ładowarki usprawnia napęd turbodoładowanego silnika wysokoprężnego o mocy 74 kW Perkins.

Warto podkreślić, że model T3571 przy wysokich parametrach roboczych zachowuje kompaktowe wymiary, ponieważ szerokość ładowarki wynosi tylko 2,21 m, a wysokość bez światła ostrzegawczego to zaledwie 2295 mm.

Ładowarka teleskopowa T2250 znajduje szerokie zastosowanie w gospodarstwach zajmujących się hodowlą zwierząt. Wystarczy założyć łyżkę lub widły z chwytakiem, aby móc przenosić paszę w dużych ilościach z silosu bezpośrednio do zagrody.

Dzięki systemowi kontroli prędkości można ustawić stałą prędkość pracy, co jest szczególnie przydatne podczas pracy z łyżką. System kontroli przepływu zapewnia płynne i regularne ruchy osprzętu, zwiększając w ten sposób wydajność pracy.

Dzięki wytrzymałemu systemowi montażu Quick-Tach oraz oszczędnemu systemowi montażu Bob-Tach wymiana osprzętu odbywa się błyskawicznie.

Duża ilość dostępnych narzędzi to ogromna oszczędność czasu. W skład osprzętu pomocnego w gospodarstwie dla ładowarki T2250 wchodzi szczotka kątowa do szybkiego i wydajnego usuwania zanieczyszczeń, zamiatarka do zbierania i składowania odpadów, świder ziemny, kolec do przenoszenia bel, chwytak bel z zębami, chwytak bel z ramionami, łyżka z widłami, łyżka otwierana, łyżka uniwersalna, widły do transportu palet.