Premiera na targach ładowarki ze sterowaniem burtowym z serii M

Nowe wersje modeli z serii M – S450, S510 oraz S530 w Hanowerze mają swoją premierę targową. Wcześniej przedstawiono je wybranej grupie klientów w październiku tego roku, na Bobcat Demo Days w Dobříš w Republice Czeskiej. Nowe ładowarki o sterowaniu burtowym wyposażone zostały w specjalnie zaprojektowany silnik zgodny z normą Stage V. Dzięki swojej konstrukcji zachowują kompaktowe rozmiary i jak zawsze bez trudu mogą manewrować nawet w najciaśniejszych miejscach. Nowe modele, dostępne w sprzedaży od stycznia 2020 r., będą również pierwszymi maszynami Bobcat na rynek europejski, które będą nosiły nowe oznaczenia marki.

Popularne wyposażenie dodatkowe, takie jak klimatyzacja, panel sterowania Deluxe oraz pomocniczy układ hydrauliczny z wysokim przepływem, są teraz dostępne w standardowych wersjach modeli z serii 500. Dodatkowe 37% momentu obrotowego, w porównaniu z poprzednimi modelami sprawiają, że operator może uzyskać tę samą moc przy niższej prędkości obrotowej silnika, mniejszym poziomie hałasu i niższym zużyciu paliwa. 

Poza nowymi ładowarkami z serii M, prezentowana jest również kompaktowa ładowarka gąsienicowa Bobcat T590 w coraz popularniejszej konfiguracji do prac leśnych. Kolejnym ciekawym punktem tegorocznych targów Agritechnica jest przedstawienie koncepcyjnej ładowarki o sterowaniu burtowym z czterema gąsienicami. Przykręcane gąsienice pozwalają na jeszcze elastyczniejszą adaptację maszyn do różnych warunków i zastosowań. W tej chwili czterogąsienicowa ładowarka jest ciągle projektem koncepcyjnym w fazie oceny potencjalnych zastosowań. 

Ładowarki teleskopowe Bobcat

Na stoisku na targach Agritechnica można zobaczyć również popularne w wielu branżach ładowarki teleskopowe Bobcat TL30.70 oraz TL43.80HF. Oferta ładowarek teleskopowych firmy obejmuje obecnie 15 różnych maszyn ze sztywną ramą o udźwigu od 2,6 do 4,3 tony i o wysokości podnoszenia od 6 do 18 m.

Kompaktowa ładowarka teleskopowa TL30.70 zapewnia maksymalny udźwig 3 ton i maksymalną wysokość podnoszenia równą niemal 7 metrów. TL30.70, kompaktowa i oszczędna alternatywa dla większych, 7-metrowych modeli, szczególnie dobrze sprawdza się na małych obszarach roboczych, gdzie najważniejsza jest dobra manewrowość.  

TL43.80HF, mimo kompaktowych rozmiarów, zapewnia znaczny udźwig 4,3 tony i maksymalną wysokość podnoszenia równą niemal 8 metrom. Ładowarka ta jest dostępna w kilku różnych wersjach na rynek rolniczy, z trzema różnymi wariantami „Agri”. Na początku roku przedstawiono ją również w wersji „Waste Expert”, przeznaczonej specjalnie do użytkowania w trudnych warunkach typowych dla branży odpadów i recyklingu.

Minikoparki Bobcat i największa oferta osprzętu na rynku

Ze swojej oferty minikoparek Bobcat prezentuje model E20Z. Ten dwutonowy model dostępny jest z rozwiązaniem Zero House Swing (ZHS). System nie tylko gwarantuje brak zachodzenia maszyny poza obrys gąsienic podczas obrotu, ale także zapewnia pełną ochronę narożników minikoparki. Dodatkowo umożliwia swobodny obrót w zakresie 320 st. pozwalający na pracę w pobliżu budynków bez zmniejszenia komfortu lub wydajności.