Rozsiewacz Bogballe M6W to flagowy model duńskiego producenta rozsiewaczy. Pomysł na maszynę narodził się 2 lata temu.  

- Konstruując nasz sztandarowy model rozsiewacza, nie oczekiwaliśmy, że będzie on tak bardzo popularną maszyną - mówi Michael Lond, odpowidzalny za sprzedaż i marketing w fimie Bogballe. - Jak się później okazało myliliśmy się, ponieważ do dziś na zakup rozsiewacza zdecydowało się naprawdę wiele gospodarstw. Cieszy nas również to, że taka maszyna będzie pracowała także w Polsce - podsumowuje Lond.

- Na chwilę obecną mamy już zamówienie na pierwszy rozsiewacz Bogballe M6W w Polsce. Jest duża szansa, że jeszcze w lutym maszyna pojawi się na polach jednego z mazurskich gospodarstw - mówi Jan Anderwald z firmy Anderwald Maszyny Rolnicze, która importuje do Polski duńskie rozsiewacze.

Flagowy rozsiewacz z serii M z przystosowaną do pracy przy dużych obciążeniach podwójną, równoległą ramą wagową i dwoma układami ważącymi, imponuje swoimi gabarytami. Jego wysokość z pełną ilością nakładek (5 sztuk) to 2,08 m. Skrzynia cechuje się przy tym pojemnością 5500 l, a jej maksymalna ładowność to 6000 kg.

Rozsiewacz może pracować z szerokością maksymalną 42 m. Sterowanie nim może odbywać się poprzez dedykowany sterownik Calibrator Zurf lub poprzez sterowniki innych producentów pracujące w standardzie ISOBUS.