Policja w mieście Boone, w Karolinie Północnej, gdzieś między Charlotte, a Nashville, otrzymała wezwanie o prowadzonym z dużą fantazją traktorem. Na jednym z parkingów zielony, wiekowy pojazd próbował potrącić pieszych i uderzył w samochód. Jak się potem okazało traktor został skradziony, a za kierownicą siedział dobrze znany lokalnym funkcjonariuszom Ronnie Hicks.

W trakcie ucieczki klasyczny John Deere uderzył jeszcze w kilka pojazdów, śmietnik i kościół. Brzmi to dziwnie, ale tak opisała to policja w Boone.

Mister Hicks and John Deere

Zatrzymanie traktora okazało się trudniejsze niż można przypuszczać. Zbuntowany kierowca specjalnie jechał pod prąd i celował w pieszych. Dlatego policjanci bali się interweniować, by nie ucierpieli postronni ludzie.

Gdy ciągnik znalazł się na terenie, na którym nie było żadnych ludzi i jadących wokół samochodów cywilnych jeden z funkcjonariuszy strzelił w opony ciągnika (za upoważnieniem szefa policji Andy'ego Le Beau). Po kilku milach jazdy bez przedniej opony Hicks skręcił na prywatną posesję i wyskoczył z traktora. W rękach miał nóż. Jeden z funkcjonariuszy użył wówczas paralizatora. Podejrzany został aresztowany.

John Deere 2940

Ścigany ciągnik to John Deere model 2940, produkowany w latach 1980 – 82, posiadający silnik o mocy 68 KM. Takie ciągniki można było kupić w Europie, a produkowano je w fabryce w Mannheim.

W ciągniku pracuje sześciocylindrowy, chłodzony cieczą silnik wysokoprężny o pojemności 5,9 l. Sprzęt posiada wspomaganie kierownicy, WOM,  trzypunktowy tylny zaczep typu 2. W Europie trudno znaleźć ciągnik tego typu w ogłoszeniach, w USA wartość tych pojazdów na aukcjach wynosi od 5 do 13 tys. dolarów (w zależności od stanu i wyposażenia).