Standardowo nowy model dysponuje dwoma rzędami talerzy o średnicy 560 mm, zgrzebłem sprężystym i wałem rurowym dysponującym średnicą 540 mm. Maszynę wyposażono w boczne ekrany osłonowe. Wyposażenie opcjonalne stanowią wały: zagęszczające typu V-ring o średnicy 600 mm i zębaty ciężki mający średnicę 500 mm. W opcji dostępne jest również oświetlenie.

Praca wykonywana jest przez dwa rzędy przesuniętych talerzy, których ułożenie powoduje agresywne nacinanie całej gleby podczas jednego przejazdu, dokładne wymieszanie i rozdrobnienie resztek roślinnych. Jak tłumaczy producent, w tej technologii agresywność talerzy zmienia się wraz z głębokością pracy (głębokość pracy zmienia się poprzez zmianę ustawienia TUZ ciągnika) i w ten sposób przenosi większy docisk na talerze, ale również zmienia kąt talerzy w stosunku do kierunku uprawy i powoduje agresywne działanie „wciągające” talerze w glebę.

Agregat kompaktowy jest zwarty i łatwy w manewrowaniu w polu i na drodze. Jest bardzo łatwy w obsłudze. Jego wszechstronność pozwala na wymieszanie ścierniska i resztek pożniwnych. Zgrzebło sprężynowe (fi 12 mm), które zamontowane jest przed tylnym wałem rurowym, ukierunkowuje opadanie ziemi dokładnie pod wał, żeby równa powierzchnia została dobrze zagęszczona.

Nowa maszyna może współpracować z ciągnikami o mocy od 120 do 140 KM. Katalogowa cena maszyny to 29900 zł netto.