W ostatni weekend września na spotkaniu dziennikarskim w firmie Korbanek Sp. z o.o. oświadczono, że firma przejmuje odpowiedzialność za dystrybucję maszyn żniwnych Fendt i Massey Ferguson w Polsce.

Do tej pory, od 1993 r. Korbanek był wyłącznym importerem i dystrybutorem ciągników Fendt w Polsce. Podobnie było z Fergusonem, którego firma sprzedawała od 2000 r. W tym okresie zwiększył znacząco sprzedaż i wyrobił dobrą pozycję na rynku tych marek.

 - Jest to naturalny rozwój partnerstwa między AGCO i Korbanek Sp. z o.o. Uważamy, że Korbanek Sp. z o.o. to jedna z najbardziej efektywnych firm dystrybucyjnych w Europie, z wysoce profesjonalną organizacją pracy i wyraźnym nastawieniem na wsparcie klienta. AGCO posiada pełną linę kombajnów, pras zwijających i kostkujących, doskonale dopasowanych do polskiego rynku. Wierzymy, że dzięki wiodącym produktom w branży rolniczej firmy AGCO i zaangażowaniu firmy Korbanek w sprawy klienta, możemy zaoferować polskim klientom nowe rozwiązania – mówił Gary Collar, zastępca prezesa i główny kierownik AGCO EAME/ANZ.

Paweł Korbanek, prezes zarządu Korbanek Sp. z o.o. potwierdził rozwój i zacieśnienie stosunków z AGCO na Agro Show 2009 w Bednarach. – Jesteśmy zachwyceni możliwością wprowadzenia na polski rynek maszyn żniwnych AGCO. Jest to dla nas naturalna kontynuacja wcześniejszej, bardzo udanej sprzedaży traktorów firmy AGCO.

źródło: farmer.pl