Anatis to w pełni autonomiczny, przyjazny środowisku (napęd elektryczny) robot rolniczy, który w sposób autonomiczny może wykonywać prace polowe. Robot stworzony został głównie z myślą o mechanicznej pielęgnacji upraw rzędowych (np. pielęgnacja międzyrzędzi w uprawach warzyw).

Za kierowanie robota wzdłuż rzędów roślin odpowiada układ kamer i laserów połączony z systemem GPS. Źródłem napędu robota Anatis jest silnik elektryczny, a jego postęp i położenie na polu może być na bieżąco monitorowane za pomocą specjalnego oprogramowania dostępnego na tablety lub smartfony.

Tym co wyróżnia robota firmy Carre na tle konkurencji jest system analizy gleby i stanu upraw, który prowadzony jest w sposób ciągły i w pełni automatyczny. Wśród dodatkowo monitorowanych danych znajduje się m.in. obecność chwastów, gęstość ich rozmieszczenia oraz wilgotność i temperatura gleby i powietrza.

Dane zbierane przez robota wysyłane są bezprzewodowo do ogólnodostępnego oprogramowania komputerowego w formie raportów. Pozwala to na dostosowanie kolejnych zabiegów agrotechnicznych (np. nawożenia) do aktualnie panujących na polu warunków.

Robot Anatis uzyskał wyróżnienie w konkursie SIMA Innovation Awards 2015.