Najnowszą serię ciągników Case IH Magnum tworzy 5 modeli o mocy od 250 do 380 KM. Sztandarowy model: Magnum 380, charakteryzuje się mocą maksymalną 435 KM przy zastosowaniu funkcji chwilowego zwiększania mocy.

Modele Magnum są wyposażone w 8,7-litrowy silnik „Cursor 9" firmy FPT Industrial, który zawiera układ Hi-eSCR i spełnia europejskie normy dotyczące emisji spalin - Stage IV. Ciągniki są dostępne z dwoma rodzajami przekładni: Full Power Shift i bezstopniowej CVX, w wersjach 40 ECO i 50 km/h.

Nowe ciągniki Magnum, w stosunku do poprzednich generacji, mają zmieniony wygląd. Najbardziej charakterystyczny jest nowy dach z większą liczbą świateł roboczych. Dodatkowo układ doprowadzania powietrza do silnika przeniesiono w pobliże lewego słupka kabiny. Po lewej stronie można dostrzec także drobniejsze zmiany, takie jak całkowicie nowe zbiorniki paliwa i płynu DEF z korkami zamykanymi na kłódkę.

Ciągniki są dostępne również w specjalnej wersji Rowtrac. Zamiast standardowego ogumienia tylnego maszyny są wyposażane wówczas w gąsienice o szerokości 24 i 30 cali.

Case IH Magnum 380 CVX został wyróżniony podczas targów EIMA International w Bolonii tytułem Tractor of the Year 2015. W marcu będzie można go zobaczyć podczas targów AgroTech 2015.